Gå til hovedindhold

Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods

RothSanitetEAN: 5702000113876
Pris fra 19,5 krtil 39,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 20,25 kr (51% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 19.5 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Fordelerkoblinger 15 mm x 3/4" Euro-red
-50%19,5 kr
Før 39 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Roth Fordelerkoblinger 15 mm x 3/4" Euro-red billede

Produktinformation

Anvendes til Roth EURO-red fordelerrør. Består af: skærering, omløber og støttebøsning.

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Pex systemer
Artikel nr.: 17401975.815
EAN: 5702000113876
Varenr.: 2898780
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods
36,49 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Roth Euro-Red .Kobl 15Mm X ¾" Omløber
36,69 kr
Til butik
Roth Euro-Red .Kobl 15Mm X ¾" Omløber billede

Produktinformation

Roth Pex omløber ¾" til EURO-red fordelerrør. For montering af 15mm Pex rør på Roth EURO-red fordelerrør uden omløber vvs nr, 046217.430-046217.431samt 046217.432 Selve omløberen samt skæreringen er produceret i messing, men støttebøsningen der har b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Plumbing
EAN: 5702000113876
Varenr.: 8014848917826
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerkobling, 15 mm x 3/4"
37 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Roth euro-red .kobl 15mm x ¾" omløber
37,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerkobling, 15 mm x 3/4"
38 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Roth fordelerkobl. 15 mm pex
39 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Roth Fordelerkobling, 15 mm x 3/4" Euro-red
39,5 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Roth Fordelerkoblinger 15 mm x 3/4 Euro-red
39,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK19,5 kr58,5 krKøb
2CS MEGASTORE DK36,49 kr75,49 krKøb
3Billigelogvvs.dk36,69 kr36,69 krKøb
4LavprisVVS37 kr37 krKøb
5MaintainIt37,5 kr37,5 krKøb
6BilligVVS DK38 kr38 krKøb
7Elvvs.dk39 kr39 krKøb
8WATTOO.DK39,5 kr39,5 krKøb
9VVS.dk39,75 kr39,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods

PriceData har fulgt prisen på Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods i 167 dage. Laveste pris i perioden er 19,5 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 37 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 34 kr.

Den nuværende pris på 19,5 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 47% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Roth omløber til EURO-red fordelerrør for 15 mm pex tilslutning. ¾Euro konus omløber og klemrin i messing. Støttebøsning i rødgods de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202619,5 kr15,5 kr (44%)
22. maj 202635 kr1 kr (3%)
18. maj 202634 kr1 kr (3%)
12. maj 202635 kr1 kr (3%)
6. maj 202636 kr
5. maj 202636,69 kr
18. apr. 202636 kr
17. apr. 202636,27 kr
5. apr. 202636 kr
30. mar. 202636,27 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret