Gå til hovedindhold

Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter

RockwoolIsoleringEAN: 7050780560662
Pris fra 101 krtil 119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 18 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 76,63 kr 24. maj

Sammenlign priser på Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 101 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 48 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter
101 kr
Til butik
Rockwool Flex rørskål med tape til 48 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter billede

Produktinformation

Effektiv isolering af rør med Rockwool Flex rørskål til 48 mm rørRockwool Flex rørskål med tape til 48 mm rør giver dig en enkel og pålidelig løsning til isolering af både varme- og koldtvandsrør. Rørskålen er fremstillet af ubrændbar og fugtafvisende ste...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Varmesystemer
Farve: silver
Størrelse: length: 1000 mm; inner diameter: 48 mm; insulation
EAN: 7050780560662
Varenr.: 494370206
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter
107 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rw Universal Rørskål M/alutape 48 X 30 Mm 1 Meter
108 kr
Til butik
Rw Universal Rørskål M/alutape 48 X 30 Mm 1 Meter billede

Produktinformation

Rockwool - Universal Rørskål Produkt: Universal Rørskål er en stiv rørskål, som kan bukkes. Produktet består af vandafvisende Rockwool stenuld belagt med armeret og PE-forstærket aluminiumsfolie. Anvendelse Kan monteres stort set uden brug af værktøj, ide...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Rockwool isolering
EAN: 7050780560662
Varenr.: 61010
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Univ.Rørskål 48X30Mm M/Alutape
110,06 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Univ.rørskål 48x30mm m/alutape
113,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 48 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter
115 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ROCKWOOL Universal rørskål med alutape 48x30 mm.
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS101 kr101 krKøb
2WATTOO.DK107 kr107 krKøb
3Elvvs.dk108 kr108 krKøb
4Billigelogvvs.dk110,06 kr110,06 krKøb
5MaintainIt113,75 kr113,75 krKøb
6BilligVVS DK115 kr115 krKøb
7CS MEGASTORE DK119 kr158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter

PriceData har fulgt prisen på Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter i 182 dage. Laveste pris i perioden er 76,63 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 104 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 99 kr.

Den nuværende pris på 101 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 32% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 48 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026101 kr24,37 kr (32%)
24. maj 202676,63 kr24,37 kr (24%)
23. maj 2026101 kr24,37 kr (32%)
10. maj 202676,63 kr24,37 kr (24%)
18. apr. 2026101 kr1,24 kr (1%)
17. apr. 2026102,24 kr1,24 kr (1%)
9. mar. 2026101 kr1,24 kr (1%)
4. mar. 2026102,24 kr1,76 kr (2%)
3. mar. 2026104 kr1,76 kr (2%)
2. mar. 2026102,24 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret