Gå til hovedindhold

Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter

RockwoolIsoleringEAN: 5702317997213
Pris fra 153 krtil 176 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 23 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 113,73 kr 24. maj

Sammenlign priser på Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 153 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 42 mm rør, 50 mm isoleringstykkelse, 1 meter
153 kr
Til butik
Rockwool Flex rørskål med tape til 42 mm rør, 50 mm isoleringstykkelse, 1 meter billede

Produktinformation

Effektiv isolering af rør med Rockwool Flex rørskål til 42 mm rørRockwool Flex rørskål med tape til 42 mm rør giver dig en enkel og pålidelig løsning til isolering af både varme- og koldtvandsrør. Rørskålen er fremstillet af ubrændbar og fugtafvisende ste...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Varmesystemer
Farve: silver
Størrelse: 42 x 50 x 1000 mm
EAN: 5702317997213
Varenr.: 494370170
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 42 mm rør, 50 mm isoleringstykkelse, 1 meter
155 kr
Til butik
Rockwool Flex rørskål med tape til 42 mm rør, 50 mm isoleringstykkelse, 1 meter billede

Produktinformation

Effektiv isolering af rør med fleksibel Rockwool Flex rørskål Med Rockwool Flex rørskål til 42 mm rør og 50 mm isoleringstykkelse får du en driftssikker løsning til isolering af både varme- og koldtvandsrør. Denne fleksible rørskål er fremstillet af ubræn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Varme & styring
Farve: silver
Størrelse: 42 x 50 x 1000 mm
EAN: 5702317997213
Varenr.: 494370170
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ROCKWOOL Universal rørskål med alutape 42x50 mm.
165 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Univ.rørskål 42x50mm m/alutape
167,5 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter
176 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS153 kr153 krKøb
2BilligVVS DK155 kr155 krKøb
3CS MEGASTORE DK165 kr204 krKøb
4MaintainIt167,5 kr167,5 krKøb
5WATTOO.DK176 kr176 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter

PriceData har fulgt prisen på Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter i 169 dage. Laveste pris i perioden er 113,73 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 180 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 149 kr.

Den nuværende pris på 153 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 42 mm indv. diameter, 50 mm isolering, slv, 1 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026153 kr39,27 kr (35%)
24. maj 2026113,73 kr7,27 kr (6%)
23. maj 2026121 kr7,27 kr (6%)
10. maj 2026113,73 kr39,27 kr (26%)
9. maj 2026153 kr32 kr (26%)
18. mar. 2026121 kr30,81 kr (20%)
17. mar. 2026151,81 kr30,81 kr (25%)
8. mar. 2026121 kr30,81 kr (20%)
4. mar. 2026151,81 kr6,19 kr (4%)
3. mar. 2026158 kr6,19 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret