Gå til hovedindhold

Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter

RockwoolIsoleringEAN: 7050780560648
Pris fra 73 krtil 95,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 22,75 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59,3 kr 24. maj

Sammenlign priser på Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 73 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 28 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter
73 kr
Til butik
Rockwool Flex rørskål med tape til 28 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter billede

Produktinformation

Effektiv isolering af rør med Rockwool Flex rørskål til 28 mm rørRockwool Flex rørskål med tape til 28 mm rør giver dig en enkel og pålidelig løsning til isolering af både varme- og koldtvandsrør. Rørskålen er fremstillet af ubrændbar og fugtafvisende ste...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Varmesystemer
Farve: silver
Størrelse: 28x30x1000 mm
EAN: 7050780560648
Varenr.: 494370116
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter
77,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rw Universal Rørskål M/alutape 28 X 30 Mm 1 Meter
83 kr
Til butik
Rw Universal Rørskål M/alutape 28 X 30 Mm 1 Meter billede

Produktinformation

Rockwool - Universal Rørskål Produkt: Universal Rørskål er en stiv rørskål, som kan bukkes. Produktet består af vandafvisende Rockwool stenuld belagt med armeret og PE-forstærket aluminiumsfolie. Anvendelse Kan monteres stort set uden brug af værktøj, ide...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Rockwool isolering
EAN: 7050780560648
Varenr.: 41406
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Univ.Rørskål 28X30Mm M/Alutape
84,52 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 28 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter
85 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Univ.rørskål 28x30mm m/alutape
87,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ROCKWOOL Universal rørskål med alutape 28x30 mm.
94 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rockwool 28x30mm rockw. aluskål m/tape
95,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS73 kr73 krKøb
2WATTOO.DK77,5 kr77,5 krKøb
3Elvvs.dk83 kr83 krKøb
4Billigelogvvs.dk84,52 kr84,52 krKøb
5BilligVVS DK85 kr85 krKøb
6MaintainIt87,5 kr87,5 krKøb
7CS MEGASTORE DK94 kr133 krKøb
8VVS.dk95,75 kr95,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter

PriceData har fulgt prisen på Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter i 180 dage. Laveste pris i perioden er 59,3 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 78,51 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 74 kr.

Den nuværende pris på 73 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Rockwool Universal rrskl - Rrisolering med aluminiumsfolie, slids og tape, 28 mm indv. diameter, 30 mm isolering, slv, 1 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202673 kr13,7 kr (23%)
24. maj 202659,3 kr16,2 kr (21%)
23. maj 202675,5 kr16,2 kr (27%)
10. maj 202659,3 kr16,2 kr (21%)
8. maj 202675,5 kr3,01 kr (4%)
7. maj 202678,51 kr3,01 kr (4%)
30. apr. 202675,5 kr3,01 kr (4%)
29. apr. 202678,51 kr3,01 kr (4%)
15. apr. 202675,5 kr
1. apr. 202675 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret