Gå til hovedindhold

Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal

Made By HandVæglampebeslagEAN: 5710780800091
Pris fra 1.566 krtil 2.095 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 529 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1566 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Ro Ø23/15 Closed væglampe, natur
-25%1.566 kr
Før 2.095 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ro Ø23/15 Closed væglampe, natur billede

Produktinformation

Made by Hand Ro Ø23/15 Closed væglampe i jutegarn - designet af Kim Richardt Væglampen Ro er fremstillet af stærkt og holdbart jutegarn bundet om en jernramme. Inspirationen er hentet i traditionel dansk håndværksteknik fra 1920'erne og 1930'erne,

Produktspecifikationer

Mærke: Made by Hand
Kategori: Made by Hand
EAN: 5710780800091
Varenr.: RO23 W C
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal
-18%1.715 kr
Før 2.095 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal billede

Produktinformation

Ro væglampe Closed er en lampemodel, der udstråler velvære og afslapning i hjemlige omgivelser. Lampen, der er designet af den danske designer Kim Richardt, har en smuk, rund skærm af jutegarn, der giver den en ru, mat overflade og et naturligt look. Garnet har en smuk, naturlig brun nuance, der passer særligt godt til vintage- og boheme-inspirerede indretninger. Væglamperne er udstyret med en standard E27-fatning, der passer til en lang række traditionelle glødepærer. Lyset stråler ud gennem lysudgangen, der er placeret således, at lyset stråler vandret ud i rummet. Ro Wall-lampen fås i tre smukke udførelser, hver med en anden form: en, hvor skærmen er lige, en, hvor skærmen smalner indad, og en, hvor den åbner sig ud mod rummet.

Produktspecifikationer

Mærke: Made By Hand
Kategori: Væglamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: RO23 W C
EAN: 5710780800091
Varenr.: 70024003
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Ro Væglampe Lukket - Made by Hand
2.095 kr
Til butik
Ro Væglampe Lukket - Made by Hand billede

Produktinformation

Ro Væglampe Lukket - klassisk håndværk og roligt lys i moderne form Ro Væglampe Lukket er en stemningsfuld og håndlavet væglampe, der trækker tråde tilbage til de danske håndværkstraditioner fra 1920’erne og 30’erne. Dengang blev lampeskærme ofte s...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Made By Hand
Kategori: Lamper til entréen
Farve: Brun
EAN: 5710780800091
Varenr.: RO23 W C

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.566 kr1.566 krKøb
2Lampemesteren DK1.715 kr1.715 krKøb
3Luxlight.dk2.095 kr2.095 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal

PriceData har fulgt prisen på Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal i 159 dage. Laveste pris i perioden er 1.566 kr (registreret d. 27. december 2025), højeste er 1.735 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.645 kr.

Den nuværende pris på 1.566 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Ro væglampe Closed – håndlavet Made By Hand - Stue - Metal de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.566 kr159 kr (9%)
16. maj 20261.725 kr159 kr (10%)
3. maj 20261.566 kr89 kr (5%)
2. maj 20261.655 kr89 kr (6%)
21. apr. 20261.566 kr159 kr (9%)
20. apr. 20261.725 kr10 kr (1%)
19. apr. 20261.735 kr169 kr (11%)
6. feb. 20261.566 kr149 kr (9%)
5. feb. 20261.715 kr149 kr (10%)
27. dec. 20251.566 kr149 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret