Gå til hovedindhold

Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g

RimmelFoundation og concealereEAN: 3616302990153
Pris fra 36 krtil 147 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 111 kr (76% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 36 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rimmel Kind & Free skin tint 201 Classic beige 30ml
36 kr
Til butik
Rimmel Kind & Free skin tint 201 Classic beige 30ml billede

Produktinformation

Vores første rene makeup som er 100% vegansk og cruelty-free. Fri for parfume, mineralske olier og animalske ingredienser. Vores nye ​​KIND & FREE Moisturizing Skin Tint er Fremstillet med 77 % ingredienser af naturlig oprindelse. Den har en let til medium dækning og Fugter og perfektionerer huden for en frisk, sundt udseende glød. - Ren formel som giver huden den fugtighed, den har brug for. - Infuseret med et antioxidantkompleks med vitamin e, pro vitamin b5 og aloe vera. - Fremstillet med 77 %ingredienser af naturlig oprindelse. - Let, dugfrisk finish giver øjeblikkeligt en sund glød og fugt hele dagen. - Ikke-komedogen, dermatologtestet,velegnet til følsom hud. - Emballagen er lavet af genbrugsmaterialer og er genandvendligt Rimmel KIND&FREE produkter er alle 100% veganske, cruelty-free og alt emballage er lavet af minimum 30% genanvendte materialer. Ingen kompromiser!

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Makeup
Artikel nr.: 17417774201
EAN: 3616302990153
Varenr.: 3346371
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
RIMMEL Kind & Free Skin Tint 42 ML - 201 Classic Beige
-25%105 kr
Før 140 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RIMMEL Kind & Free Skin Tint 42 ML - 201 Classic Beige billede

Produktinformation

RIMMEL Kind & Free skin Tint - 201 Classic Beige er Rimmels første rene foundation som er 100% vegansk og cruelty-free. Denne serie er fri for parfume, mineralske olier og animalske ingredienser. RIMMEL Kind & Free Skin Tint er Fremstillet med 77 % ingred...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: RIMMEL
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 3616302990153
Varenr.: 108862
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g
110 kr
Til butik
Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g billede

Produktinformation

🌱 Vegansk formel · Let, fugtgivende dækning · Naturlig, strålende finish En let farvet skin tint, der udjævner hudtonen uden at skjule din naturlige glød. Konsistensen er tynd og åndbar med en behagelig, fugtgivende fornemmelse, så huden føles frisk – ikke tung. Nuancen 201 Classic Beige er velegnet til lys til medium hudtone. Fordele Let til opbyggelig dækning, der udjævner rødme og små ujævnheder Naturlig, dugfrisk finish der lader hudens tekstur og fregner skinne igennem Fugtgivende fornemmelse for komfort hele dagen Åndbar og nem at tone ind i huden uden at sætte sig i tørre områder Vegansk sammensætning uden ingredienser af animalsk oprindelse Sådan bruger du produktet Ryst flasken let før brug. Påfør efter din hudpleje – med fingre, svamp eller foundationbørste. Start i midten af ansigtet og arbejd udad for et jævnt, naturligt resultat. Byg dækning, hvor du ønsker lidt ekstra udjævning. Ønsker du ekstra holdbarhed, kan T-zonen sættes med en let pudder. Resultat Huden ser jævnere og mere ensartet ud med en sund glød – som din egen hud, blot finpudset og frisk. Den lette formel gør den ideel til hverdagsbrug og til dig, der ønsker et naturligt “no-makeup makeup”-look.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Ansigt
Størrelse: 30.00g
Artikel nr.: 3616302990153
EAN: 3616302990153
Varenr.: 3616302990153
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rimmel Kind & Free Skin Tint Foundation Classic Beige 201
140 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Rimmel London Kind & Free Skin Tint 201 Classic Beige - 30 ml
147 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK36 kr75 krKøb
2NiceHair.dk105 kr105 krKøb
3Beautycos DK110 kr139 krKøb
4Lyko DK140 kr140 krKøb
5NordicFeel DK147 kr147 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g

PriceData har fulgt prisen på Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g i 175 dage. Laveste pris i perioden er 36 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 109 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 84 kr.

Den nuværende pris på 36 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 201 Classic Beige 30 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 202636 kr6 kr (14%)
26. feb. 202642 kr47 kr (53%)
23. jan. 202689 kr20 kr (18%)
22. jan. 2026109 kr20 kr (22%)
20. jan. 202689 kr12,25 kr (12%)
19. jan. 2026101,25 kr12,25 kr (14%)
17. jan. 202689 kr12,25 kr (12%)
14. jan. 2026101,25 kr12,25 kr (14%)
12. dec. 202589 kr6 kr (6%)
11. dec. 202595 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret