Gå til hovedindhold

Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g

RimmelFoundation og concealereEAN: 3616302990139
Pris fra 42 krtil 146 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 104 kr (71% besparelse)

Sammenlign priser på Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 42 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rimmel Kind & Free skin tint 400 Natural beige 30ml
42 kr
Til butik
Rimmel Kind & Free skin tint 400 Natural beige 30ml billede

Produktinformation

Vores første makeup som er cruelty-free. Fri for parfume, mineralske olier og animalske ingredienser. Vores nye ​​KIND & FREE Moisturizing Skin Tint er Fremstillet med 77 % ingredienser af naturlig oprindelse. Den har en let til medium dækning og Fugter og perfektionerer huden for en frisk, sundt udseende glød. - Formel som giver huden den fugtighed, den har brug for. - Infuseret med et antioxidantkompleks med vitamin e, pro vitamin b5 og aloe vera. - Fremstillet med 77 %ingredienser af naturlig oprindelse. - Let, dugfrisk finish giver øjeblikkeligt en sund glød og fugt hele dagen. - Ikke-komedogen, dermatologtestet,velegnet til følsom hud. - Emballagen er genandvendligt Rimmel KIND&FREE produkter er alle cruelty-free. Ingen kompromiser!

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Makeup
Artikel nr.: 17417774400
EAN: 3616302990139
Varenr.: 3346373
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
RIMMEL Kind & Free skin Tint 30 ml - 400 Natural Beige
-26%103 kr
Før 140 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RIMMEL Kind & Free skin Tint 30 ml - 400 Natural Beige billede

Produktinformation

RIMMEL Kind & Free skin Tint - 400 Natural Beige er Rimmels første rene foundation som er 100% vegansk og cruelty-free. Denne serie er fri for parfume, mineralske olier og animalske ingredienser. RIMMEL Kind & Free Skin Tint er Fremstillet med 77 % ingred...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: RIMMEL
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 3616302990139
Varenr.: 108863
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g
110 kr
Til butik
Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g billede

Produktinformation

✨ Let, fugtgivende skin tint med naturlig glød · Vegansk formel Giv huden et frisk, jævnt look med en åndbar skin tint, der smelter ind og lader din egen hud skinne igennem. Konsistensen er ultralet og komfortabel, dækker diskret og udjævner farveforskelle, så du opnår en naturlig, dugfrisk finish uden at føles makeup-tung. Nuancen 400 Natural Beige er skabt til medium hudtoner og giver et balanceret, naturligt resultat. Fordele Sheer til let, opbyggelig dækning, der udjævner uden at skjule hudens tekstur. Fugtgivende følelse hele dagen – behagelig på huden og nem at have på i mange timer. Naturlig, glødgivende finish, som får huden til at se frisk og velplejet ud. Åndbar og vægtløs formel, velegnet til daglig brug på de fleste hudtyper. Vegansk formel uden ingredienser af animalsk oprindelse. Sådan bruger du produktet Ryst let før brug. Påfør efter din sædvanlige hudpleje og SPF. Fordel en lille mængde med fingre, børste eller svamp fra midten af ansigtet og udad. Byg dækningen, hvor du ønsker lidt ekstra udjævning. Fixér eventuelt T-zonen med en let pudder for længere holdbarhed. Nuance 400 Natural Beige Passer typisk til medium hudtoner. Brug gerne en smule på kæbelinjen i dagslys for at sikre det bedste farvematch. Tip Bland en dråbe med din dagcreme for et endnu mere gennemsigtigt, “no-makeup” udtryk. Supplér med concealer på områder, der behøver mere dækning, i stedet for at lægge et tykt lag over hele ansigtet. Resultat En jævnt tonet, frisk og gennemfugtet hud med en naturlig glød – som din hud, bare endnu bedre.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Ansigt
Størrelse: 30.00g
Artikel nr.: 3616302990139
EAN: 3616302990139
Varenr.: 3616302990139
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rimmel Kind & Free Skin Tint Moisturizing Foundation Natural Beige 400
140 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Rimmel London Kind & Free Skin Tint 400 Natural Beige - 30 ml
146 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK42 kr81 krKøb
2NiceHair.dk103 kr103 krKøb
3Beautycos DK110 kr139 krKøb
4Lyko DK140 kr140 krKøb
5NordicFeel DK146 kr146 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g

PriceData har fulgt prisen på Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g i 175 dage. Laveste pris i perioden er 42 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 82 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 59 kr.

Den nuværende pris på 42 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Rimmel London Kind & Free Moisturising Skin Tint Foundation 400 Natural Beige 30 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. feb. 202642 kr15,31 kr (27%)
20. feb. 202657,31 kr1,69 kr (3%)
11. feb. 202659 kr2,25 kr (4%)
7. feb. 202656,75 kr2,25 kr (4%)
6. feb. 202659 kr2 kr (4%)
26. jan. 202657 kr1 kr (2%)
15. jan. 202656 kr6 kr (10%)
14. jan. 202662 kr3 kr (5%)
12. dec. 202559 kr23 kr (28%)
11. dec. 202582 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret