Gå til hovedindhold

Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -

RheinzinkTagrenderEAN: 4022436174281
Pris fra 64 krtil 119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 55 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 64 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink 72° bøjning med Ø100 mm nedløb i zink
64 kr
Til butik
Rheinzink 72° bøjning med Ø100 mm nedløb i zink billede

Produktinformation

Rheinzink tagrendesystemet er af imponerende kvalitet, da zink er et vedligeholdelsesfrit materiale, der med sikkerhed holder i mange år. Ved fremstilling er zink skinnende blankt, men med tiden får det en flot og naturlig patinering. Bøjningen er det ele...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag
Farve: silver
Størrelse: 100 mm
EAN: 4022436174281
Varenr.: 276637061
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink bøjning 72o 100 mm
67 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink bøjning 72 grader med muffe 100 mm.
68 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rheinzink bjning 72 100 mm
70,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -
80 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur -
83,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rheinzink bøjning 72 grader / Ø 100 mm, zink
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS64 kr64 krKøb
2Proshop DK67 kr106 krKøb
3CS MEGASTORE DK68 kr107 krKøb
4WATTOO.DK70,5 kr70,5 krKøb
5Elvvs.dk80 kr80 krKøb
6vvsfittings.dk83,75 kr83,75 krKøb
7BilligVVS DK119 kr119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -

PriceData har fulgt prisen på Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - i 181 dage. Laveste pris i perioden er 63 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 64 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Rheinzink bøjning 72gr. 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202664 kr3 kr (4%)
1. jun. 202667 kr3 kr (5%)
30. maj 202664 kr3 kr (4%)
26. mar. 202667 kr1 kr (1%)
24. mar. 202668 kr1 kr (1%)
19. mar. 202669 kr4 kr (6%)
9. feb. 202665 kr3 kr (4%)
8. feb. 202668 kr
7. feb. 202667,89 kr2,89 kr (4%)
21. jan. 202665 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret