Gå til hovedindhold

Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink

RheinzinkTagrenderEAN: 4022425042843
Pris fra 16 krtil 31 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 15 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 16 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rz brøndkrave 76/116 mm
16 kr
Til butik
Rz brøndkrave 76/116 mm billede

Produktinformation

RHEINZINK CLASSIC walzblank brøndkrave til pvc 76/116mm

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Rheinzink - Zink tagrender
EAN: 4022425042843
Varenr.: 38134
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
116/76MM RZ BRØNDKRAVE TIL PLAST-LORO RØR
22,05 kr
Til butik
116/76MM RZ BRØNDKRAVE TIL PLAST-LORO RØR billede

Produktinformation

"Den originale fra RHEINZINK. CLASSIC walzblank materialet danner med tiden et naturligt beskyttende lag på overfladen den såkaldte patina. CLASSIC walzblank er det kun omgivelsernes påvirkning, der afgør denne forandringsproces. Skal opbevares tørt

Produktspecifikationer

Mærke: RHEINZINK
EAN: 4022425042843
Varenr.: 15842866823503
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Brøndkrave 76/116mm rund cl. walzblank
22,5 kr
Til butik
Brøndkrave 76/116mm rund cl. walzblank billede

Produktinformation

"Den originale fra RHEINZINK.CLASSIC walzblank materialet danner med tidenet naturligt beskyttende lag påoverfladen den såkaldte patina. CLASSIC walzblank er det kunomgivelsernes påvirkning, der afgørdenne forandringsproces. Skal opbevares tørt og fri fo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: tilbehør til regnvandsledning
EAN: 4022425042843
Varenr.: 0227255573
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink brøndkrave til pvc 76/116 mm
25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink brøndkrave til plastrør Ø76x116 mm i zink
28 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Zink - Brøndkrave 116 mm
29,95 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink
30 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink
31 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk16 kr16 krKøb
2EL-GROSSISTEN22,05 kr22,05 krKøb
3MaintainIt22,5 kr22,5 krKøb
4Proshop DK25 kr64 krKøb
5LavprisVVS28 kr28 krKøb
6Homeshop DK29,95 kr29,95 krKøb
7BilligVVS DK30 kr30 krKøb
8CompletVVS31 kr31 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink

PriceData har fulgt prisen på Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink i 176 dage. Laveste pris i perioden er 16 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 20 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 19 kr.

Den nuværende pris på 16 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Rheinzink brøndkrave t/plastrør Ø 76 x 116 mm, zink de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202616 kr2 kr (11%)
1. jun. 202618 kr1 kr (6%)
31. maj 202617 kr1 kr (6%)
30. maj 202616 kr1,5 kr (9%)
29. maj 202617,5 kr
27. maj 202617 kr2 kr (11%)
25. maj 202619 kr
24. maj 202619,5 kr
22. maj 202619 kr
21. maj 202619,5 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret