Gå til hovedindhold

RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz

RF ElementsEAN: 4250605584979
Pris fra 255 krtil 429 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 174 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 253 kr 10. maj

Sammenlign priser på RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 255 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz
255 kr
Til butik
RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz billede

Produktinformation

RF elements HG3-CC-S70 - Antenne - horn - 11.5 dBi - udendørs

Produktspecifikationer

Mærke: RF elements
Artikel nr.: HG3-CC-S70
EAN: 4250605584979
Varenr.: 996907471
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TV-antenne horn - RF Elements HG3-CC-S70, N-type, 11,5 dBi
-55%409 kr
Før 919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
TV-antenne horn - RF Elements HG3-CC-S70, N-type, 11,5 dBi billede

Produktinformation

Fordele ved TV-antenne hornRF Elements HG3-CC-S70 er en kompakt hornantenne til udendørs brug, der giver stabil og retningsbestemt signalmodtagelse. Med 11,5 dBi forstærkning og 70° strålebredde får du en fokuseret dækning, der er oplagt til installation på mast eller rør. Det robuste design i aluminium, rustfrit stål, zink og PP er UV‑resistent og tåler krævende vejrforhold.Til professionel udendørs monteringAntenneconnectoren er N-type (hun), og monteringen sker på rør med diameter 30–90 mm. Den dobbelte polarisering og et front‑til‑bag‑forhold på 30 dB bidrager til renere signal. HG3-CC-S70 arbejder i 5,18–6,4 GHz-båndet med impedans på 50 Ω og VSWR 1,6/1,9. En nedtilt på 25° gør det let at pege signalet korrekt.Antenne type: HornantenneForstærkning: 11,5 dBiStrålebredde: 70° horisontal / 70° vertikalFrekvensbånd: 5,18–6,4 GHzPolarisering: DobbeltImpedans: 50 ΩConnector: N-type (hun)Montering: Rør 30–90 mmVSWR: 1,6/1,9Front‑til‑bag: 30 dBIP‑kode: IP55Vindlast: 22Overlevelseshastighed for vind: 160 km/tDriftstemp.: −30 – 55 °CMål (H × B × D): 15,2 × 31,2 × 16,2 cmVægt: 1,8 kgFarve: Rød/hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: RF Elements
Kategori: TV-antenner
Vægt: 2.74g
EAN: 4250605584979
Varenr.: 1927062
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TV-antenne horn - RF Elements HG3-CC-S70, N-type, 11,5 dBi
-54%429 kr
Før 939 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
TV-antenne horn - RF Elements HG3-CC-S70, N-type, 11,5 dBi billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: RF Elements
Kategori: TV-antenner
Vægt: 2.74g
EAN: 4250605584979
Varenr.: 1927062

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK255 kr255 krKøb
2Boligcenter DK409 kr409 krKøb
3Vivas DK429 kr508 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz

PriceData har fulgt prisen på RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz i 170 dage. Laveste pris i perioden er 253 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 734 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 665 kr.

Den nuværende pris på 255 kr er 62% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 64% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for RF elements HG3-CC-S70 Antenne Horn Rød Hvid 5180 - 6400 MHz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026255 kr2 kr (1%)
30. maj 2026257 kr2 kr (1%)
27. maj 2026255 kr2 kr (1%)
22. maj 2026257 kr2 kr (1%)
20. maj 2026255 kr2 kr (1%)
17. maj 2026257 kr2 kr (1%)
16. maj 2026255 kr1 kr (0%)
12. maj 2026254 kr1 kr (0%)
10. maj 2026253 kr1 kr (0%)
9. maj 2026254 kr461 kr (64%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret