Gå til hovedindhold

Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml

RevlonHårfarve3-i-1 teknologiHårpleje og stylingEAN: 8007376047068

Professional hårfarve der kombinerer intens farve, pleje og glans i ét produkt. 3-i-1 teknologi til toning og opfriskning af hårfarve mellem behandlinger. Læs mere

Pris fra 100 krtil 213 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 113 kr (53% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 100 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Revlon Nutri Color 3 In 1 Cream 740 240ml
-51%100 kr
Før 205 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Revlon Nutri Color Filters 740 240 ml
134 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Revlon Nutri Color Filters 740 - 240 ml
-25%153,75 kr
Før 205 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Revlon Professional Nutri Color Filters 740
-19%154 kr
Før 191 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Revlon Nutri Color Filter 740
154 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml
213 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1I Love Shampoo100 kr100 krKøb
2Beautycos DK134 kr163 krKøb
3NiceHair.dk153,75 kr153,75 krKøb
4Bangerhead DK154 kr154 krKøb
5Lyko DK154 kr154 krKøb
6NordicFeel DK213 kr213 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Revlon Nutri Color Filters 740 Light Copper 240 ml

Revlon

Professional hårfarve der kombinerer intens farve, pleje og glans i ét produkt. 3-i-1 teknologi til toning og opfriskning af hårfarve mellem behandlinger.

• Hårpleje og styling
• 3-i-1 teknologi

Beskrivelse

Revlon Nutri Color Filters 740 Light Copper er en revolutionerende hårfarve der kombinerer intens farve, pleje og glans i ét unikt produkt. Med den avancerede 3-i-1 teknologi får du professionelle resultater hjemme. Produktet er perfekt til toning mellem hårfarvninger eller på lysnet hår. Den moderne og bæredygtige emballage gør produktet nemt at anvende. Påføres i vasket, håndklædetørt hår med 3-15 minutters indvirkningstid. Sikrer fejlfrit resultat fra rod til spids med høj farvepræcision. Håret bliver plejet og får et silkeblødt resultat med fantastisk glans som holder længe.

Specifikationer

Farve:740 Light Copper
Hårtype:Farvet og lysnet hår
Teknologi:3-i-1 pleje, farve og glans
Anvendelse:Mellem hårfarvninger
Størrelse:240 ml
Indvirkningstid:3-15 minutter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Nutri Color Filters 740 i håret?

Holdbarheden afhænger af hårets porøsitet og hvor ofte du vasker dit hår. Typisk holder farven 4-6 hårvask på lysnet hår.

Kan jeg bruge 740 Light Copper på naturligt mørkt hår?

Produktet virker bedst på lysnet eller farvet hår. På mørkt hår vil farveeffekten være minimal da det er et direkte pigment.

Skal jeg bruge handsker når jeg påfører produktet?

Ja, brug altid handsker ved påføring af mørke og intensive toner som 740 for at undgå farve på hænderne.

Kan Nutri Color Filters erstatte min almindelige hårfarve?

Nej, det er et toningsprodukt til brug mellem permanente hårfarvninger eller til at opfriske eksisterende farve. Det er ikke permanent farve.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml

PriceData har fulgt prisen på Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 97,6 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 134 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 108 kr.

Den nuværende pris på 100 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Revlon Professional Nutri Color Filters 740 - 240 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026100 kr20 kr (17%)
13. maj 2026120 kr20 kr (20%)
1. maj 2026100 kr34 kr (25%)
30. apr. 2026134 kr34 kr (34%)
17. feb. 2026100 kr2,4 kr (2%)
6. feb. 202697,6 kr2,4 kr (2%)
5. feb. 2026100 kr2,4 kr (2%)
24. jan. 202697,6 kr2,4 kr (2%)
23. jan. 2026100 kr2,4 kr (2%)
19. jan. 202697,6 kr2,4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret