Gå til hovedindhold

Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml

RevlonHårfarve3-i-1 teknologiToning mellem hårfarvningerEAN: 8007376047228

Revolutionerende 3-i-1 hårfarve creme der kombinerer intens farve, pleje og glans. Ideel til brug mellem hårfarvninger eller på lysnet hår. Læs mere

Pris fra 110,4 krtil 213 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 102,6 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 110.4 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Revlon Nutri Color Filters 400 Tangerine, 240 ml.
-40%110,4 kr
Før 184 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Revlon Professional Nutri Color Filters 400
-37%121 kr
Før 191 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml
129 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Revlon Nutri Color Filter 400
155 kr
Til butik
Gå til Proshop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Revlon Nutri Color Filters Fashion 240 ml - 400
162 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Revlon Professional Nutri Color Filters 400 - 240 ml
213 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop110,4 kr110,4 krKøb
2Bangerhead DK121 kr121 krKøb
3Hobbix129 kr129 krKøb
4Lyko DK155 kr155 krKøb
5Proshop.dk162 kr162 krKøb
6NordicFeel DK213 kr213 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Revlon Nutri Color Filters 400 Tangerine 240ml

Revlon

Revolutionerende 3-i-1 hårfarve creme der kombinerer intens farve, pleje og glans. Ideel til brug mellem hårfarvninger eller på lysnet hår.

• hårfarve
• toning
• hårpleje
• nutri color
• revlon
• midlertidig farve
• Toning mellem hårfarvninger
• 3-i-1 teknologi

Beskrivelse

Revlon Nutri Color Filters 400 er en revolutionerende 3-i-1 hårfarve creme fra Revlon, som kombinerer intens farve, pleje og glans i én behandling. Med den avancerede teknologi kan du tone, intensivere eller skabe en komplet hår-makeover. Produktet fungerer som en hårkur der vedligeholder og genopfrisker hårfarven med høj farvepræcision for et fejlfrit resultat fra rod til spids. Den moderne og bæredygtige emballage gør produktet nemmere at anvende. Perfekt til brug mellem hårfarvninger eller på lysnet hår for at opnå silkeblødt hår med fantastisk glans.

Specifikationer

Farve:400 Tangerine
Volumen:240 ml
Hårtype:Lysnet og farvet hår
Emballage:Bæredygtig
Teknologi:3-i-1 formel
Virkningstid:3-15 minutter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe skal Revlon Nutri Color Filters 400 virke i håret?

Virkningstiden er 3-15 minutter afhængigt af ønsket farveintensitet. 3 minutter til opfriskning af farven og op til 15 minutter for dybere toning.

Kan jeg bruge produktet på naturligt hår?

Nutri Color Filters er særligt velegnet til lysnet, bleget eller allerede farvet hår. På naturligt mørkt hår vil effekten være minimal.

Hvor ofte kan jeg bruge Revlon Nutri Color Filters?

Produktet kan bruges mellem hårfarvninger for at vedligeholde farven, typisk hver 3-4. gang du vasker hår afhængigt af hårets porøsitet.

Skal jeg bruge handsker når jeg påfører produktet?

Ja, det anbefales at bruge handsker især ved påføring af mørke og intensive toner for at undgå at få farve på hænderne.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml

PriceData har fulgt prisen på Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml i 173 dage. Laveste pris i perioden er 110,4 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 117 kr.

Den nuværende pris på 110,4 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 400 tangerine 240ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026110,4 kr8,6 kr (7%)
1. jun. 2026119 kr8,6 kr (8%)
21. maj 2026110,4 kr8,6 kr (7%)
20. maj 2026119 kr8,6 kr (8%)
5. maj 2026110,4 kr8,6 kr (7%)
3. maj 2026119 kr8,6 kr (8%)
21. apr. 2026110,4 kr8,6 kr (7%)
20. apr. 2026119 kr8,6 kr (8%)
12. mar. 2026110,4 kr13,6 kr (11%)
11. mar. 2026124 kr13,6 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret