Gå til hovedindhold

Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml

RevlonHårfarve3-i-1 teknologi med provitamin B5Vedligeholdelse af hårfarve mellem salonbesøgEAN: 8007376047105

Revlon Nutri Color Filters 642 Chestnut giver farve, pleje og glans i ét produkt. 3-i-1 teknologi med provitamin B5 til silkeblødt hår. 240 ml. Læs mere

Pris fra 129 krtil 213 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 84 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 110,4 kr 21. maj

Sammenlign priser på Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml
129 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Revlon Nutri Color Filters - 642 Chestnut 240 ml
-25%153,75 kr
Før 205 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Revlon Nutri Color Filter 642
154 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Revlon Professional Nutri Color Filters 642 - 240 ml
213 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hobbix129 kr129 krKøb
2NiceHair.dk153,75 kr153,75 krKøb
3Lyko DK154 kr154 krKøb
4NordicFeel DK213 kr213 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Revlon Nutri Color Filters 642 Chestnut 240 ml

Revlon

Revlon Nutri Color Filters 642 Chestnut giver farve, pleje og glans i ét produkt. 3-i-1 teknologi med provitamin B5 til silkeblødt hår. 240 ml.

• hårkur med farve
• 3-i-1 hårbehandling
• farvebombe
• tonende hårkur
• Revlon farve
• kastanje hårfarve
• midlertidig hårfarve
• provitamin B5 hårkur
• Vedligeholdelse af hårfarve mellem salonbesøg
• 3-i-1 teknologi med provitamin B5

Beskrivelse

Revlon Nutri Color Filters 642 Chestnut er en revolutionerende 3-i-1 hårkur som kombinerer farve, pleje og glans i ét fantastisk produkt. Med den innovative direkte pigment teknologi tilfører den midlertidig farve samtidig med at den plejer håret med provitamin B5. Formlen giver dit hår en smuk kastanjefarvet nuance whilst sikrer silkeblød følelse og naturlig glans. Perfekt til opfriskning mellem salonbesøg eller som vedligeholdelse af eksisterende hårfarve. Anvendes som hårkur i 3-15 minutter afhængigt af ønsket intensitet.

Specifikationer

Type:3-i-1 hårkur med farve
Volumen:240 ml
Teknologi:Direkte pigment system
Farveresultat:Midlertidig kastanjefarvet nuance
Hovedingrediens:Provitamin B5
Indvirkningstid:3-15 minutter
Hårtypeegnethed:Alle hårtyper
Anvendelsesområde:Farvet eller lysnet hår

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder farven fra Revlon Nutri Color Filters?

Holdbarheden afhænger af hårets porøsitet og hvor ofte du vasker dit hår. Typisk holder farven 4-8 hårvaske, da det er en midlertidig farvebehandling.

Kan produktet bruges på ubehandlet hår?

Ja, men resultatet bliver bedst på farvet eller lysnet hår. På naturligt hår vil farveeffekten være mere subtil og kortvarig.

Skal jeg bruge handsker ved påføring?

Ja, det anbefales at bruge handsker ved påføring for at undgå farve på hænderne, især ved mørke og intensive toner som 642 Chestnut.

Hvordan påføres Revlon Nutri Color Filters korrekt?

Påfør i nyvasket, fugtigt hår og fordel jævnt med børste, kam eller fingre. Undgå hovedbunden og lad virke 3-15 minutter før grundig skylning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml

PriceData har fulgt prisen på Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml i 172 dage. Laveste pris i perioden er 97,6 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 116 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 642 chestnut 240ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026129 kr18,6 kr (17%)
21. maj 2026110,4 kr12,13 kr (10%)
20. maj 2026122,53 kr12,13 kr (11%)
5. maj 2026110,4 kr7,79 kr (7%)
3. maj 2026118,19 kr7,79 kr (7%)
21. apr. 2026110,4 kr10,52 kr (9%)
20. apr. 2026120,92 kr10,52 kr (10%)
12. mar. 2026110,4 kr11,6 kr (10%)
11. mar. 2026122 kr11,6 kr (11%)
21. jan. 2026110,4 kr18,6 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret