Gå til hovedindhold

Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml

RevlonHårfarve3-i-1 formula med provitamin B5Midlertidig hårfarve og plejeEAN: 8007376047044

Revlon Nutri Color Filters 600 Red 240ml er en innovativ 3-i-1 hårbehandling der kombinerer farve, pleje og glans til alle hårtyper. Perfekt til opfriskning. Læs mere

Pris fra 104 krtil 213 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 109 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 85,48 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 104 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Revlon Nutri Color Filters 600 Red, 240 ml.
104 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Revlon Nutri Color Creme 600 Fire Red 250ml
-30%119 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml
129 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Revlon Nutri Color Filters - 600 Red 240 ml
-25%153,75 kr
Før 205 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Revlon Professional Nutri Color Filters 600
-19%154 kr
Før 191 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Revlon Nutri Color Filter 600
155 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Revlon Nutri Color Filters Fashion 240 ml - 600
162 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Revlon Professional Nutri Color Filters 600 - 240 ml
213 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop104 kr104 krKøb
2Teknikproffset DK119 kr168 krKøb
3Hobbix129 kr129 krKøb
4NiceHair.dk153,75 kr153,75 krKøb
5Bangerhead DK154 kr154 krKøb
6Lyko DK155 kr155 krKøb
7Proshop DK162 kr201 krKøb
8NordicFeel DK213 kr213 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Revlon Nutri Color Filters 600 Red 240ml

Revlon

Revlon Nutri Color Filters 600 Red 240ml er en innovativ 3-i-1 hårbehandling der kombinerer farve, pleje og glans til alle hårtyper. Perfekt til opfriskning.

• hårfarve
• midlertidig farve
• hårkur
• 3-i-1 behandling
• rød hårfarve
• farveopfriskning
• Midlertidig hårfarve og pleje
• 3-i-1 formula med provitamin B5

Beskrivelse

Revlon Nutri Color Filters 600 Red er en revolutionerende 3-i-1 hårbehandling der kombinerer intensiv farve, professionel pleje og strålende glans i et enkelt produkt. Denne innovative formel er designet til alle hårtyper og fungerer som en hårkur der både farver og plejer. Produktet er beriget med provitamin B5 som virker fugtgivende og plejende, hvilket efterlader håret silkeblødt og med en naturlig glans. Den røde 600-nuance tilfører en smuk, intens farve der gradvist forsvinder efter flere hårvaske, hvilket gør den perfekt til midlertidig farveændring eller til at genopfriske eksisterende hårfarve mellem salonbesøg.

Specifikationer

Volumen:240ml
Egnet til:Alle hårtyper
Farvetype:Midlertidig direktepigment
Anvendelse:Vasket og fugtigt hår
Holdbarhed:Gradvis falmning
Farvenummer:600 Red
Provitamin B5:Fugtgivende og plejende
Indvirkningstid:3-15 minutter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder farven i håret?

Farven holder variabelt afhængig af hårets porøsitet og hvor ofte du vasker dit hår. Den gradvist falmer over flere hårvaske, typisk 4-8 gange.

Kan produktet lysne mit hår?

Nej, Nutri Color Filters kan ikke lysne håret. Det fungerer bedst på lysnet eller naturligt lyst hår for optimal farveresultat.

Skal jeg bruge handsker ved påføring?

Ja, det anbefales at bruge handsker, især ved mørke og intensive toner for at undgå at få farve på hænderne.

Kan produktet bruges på alle hårtyper?

Ja, Revlon Nutri Color Filters er formuleret til alle hårtyper og fungerer både som farvebehandling og plejende hårkur.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml

PriceData har fulgt prisen på Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml i 172 dage. Laveste pris i perioden er 85,48 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 106 kr.

Den nuværende pris på 104 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Revlon professional nutri color filters 3 in 1 cream direct hair color 600 red 240ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026104 kr15 kr (13%)
1. jun. 2026119 kr15 kr (14%)
21. maj 2026104 kr15 kr (13%)
20. maj 2026119 kr15 kr (14%)
5. maj 2026104 kr15 kr (13%)
3. maj 2026119 kr15 kr (14%)
22. apr. 2026104 kr18,52 kr (22%)
19. apr. 202685,48 kr18,52 kr (18%)
12. mar. 2026104 kr16,93 kr (14%)
11. mar. 2026120,93 kr16,93 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret