Gå til hovedindhold

Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør.

WavinSanitetEAN: 5907444868645
Pris fra 2.938 krtil 3.343,98 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 405,98 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.789 kr 27. maj

Sammenlign priser på Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør. og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2938 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Tegra rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90 °, til glat rør
2.938 kr
Til butik
Wavin Tegra rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90 °, til glat rør billede

Produktinformation

Wavin Tegra rense/inspektionsbrønd type 1, til glat rør 600 mm opføring 160 mm rørtilslutninger Gennemløb med 90 ° afvinkling

Produktspecifikationer

Kategori: Til glatte rør
EAN: 5907444868645
Varenr.: 223355
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pp Rense/insp.Br. 160 MM F/600 90gr. T.1 Tegra
2.999 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rense-insp.brønd 600-160mm T1 - 90° gennemløb for glat rør. Wavin Tegra
3.063 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
3.322,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin Tegra 160 x 600 mm TP1-brønd, glat, 90 gr. gennemløb
3.343,98 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk2.938 kr2.938 krKøb
2CompletVVS2.999 kr2.999 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.063 kr3.262 krKøb
4vvsfittings.dk3.322,5 kr3.322,5 krKøb
5EL-GROSSISTEN3.343,98 kr3.343,98 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør.

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør. i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.760 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 2.938 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.813 kr.

Den nuværende pris på 2.938 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Wavin Tegra PP rense- & inspektionsbrønd 600/160mm T1 90°, 90° gennemløb for glat rør. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.938 kr39 kr (1%)
30. maj 20262.899 kr110 kr (4%)
27. maj 20262.789 kr64 kr (2%)
26. maj 20262.853 kr64 kr (2%)
17. maj 20262.789 kr64 kr (2%)
16. maj 20262.853 kr64 kr (2%)
10. maj 20262.789 kr64 kr (2%)
9. maj 20262.853 kr64 kr (2%)
28. dec. 20252.789 kr29 kr (1%)
23. dec. 20252.760 kr29 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret