Gå til hovedindhold

Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP

WavinSanitetKorrugeret designProfessionelle VVS-installationerEAN: 5708525170820

Wavin Tegra PP Opføringsrør i korrugeret design med muffe. 600mm diameter, 3500mm længde. Ideelt til rense- og inspektionsbrønde i professionelle VVS-installationer. Læs mere

Pris fra 4.054 krtil 5.925 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.871 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.654 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4054 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP
4.054 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Opfringsrr PP korrugeret H: 3500 mm m. muffe - 600 mm
4.201 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Tegra PP opføringsrør med muffe, 600x3500mm
4.954 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tegra PP opføringsrør med muffe, 600x3500mm
5.016,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 600 x 3500 mm PP-opføringsrør med muffe
5.614,44 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin korrugeret PP opføringsrør med muffe 600 mm - 350 cm
5.869 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Korrugeret PP Opføringsrør 600x3500 mm med muffe
5.925 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.054 kr4.253 krKøb
2WATTOO.DK4.201 kr4.201 krKøb
3Elvvs.dk4.954 kr4.954 krKøb
4vvsfittings.dk5.016,25 kr5.016,25 krKøb
5EL-GROSSISTEN5.614,44 kr5.614,44 krKøb
6LavprisVVS5.869 kr5.869 krKøb
7BilligVVS DK5.925 kr5.925 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin Tegra PP Opføringsrør 600x3500mm

Wavin

Wavin Tegra PP Opføringsrør i korrugeret design med muffe. 600mm diameter, 3500mm længde. Ideelt til rense- og inspektionsbrønde i professionelle VVS-installationer.

• opføringsrør
• brøndrør
• tegra
• wavin rør
• pp rør
• korrugeret rør
• muffe rør
• vvs rør
• Professionelle VVS-installationer
• Korrugeret design

Beskrivelse

Wavin Tegra PP Opføringsrør 600x3500mm er et korrugeret polypropylen opføringsrør med muffe, designet til professionelle VVS-installationer. Røret anvendes som opføring for rense- og inspektionsbrønde, PE-bundfældningstanke, PE-pumpebrønde og fordelerbrønde. Med sin robuste PP-konstruktion og korrugerede design sikrer det optimal styrke og fleksibilitet. Røret leveres uden tætningsring og kan afkortes efter behov. Det skal afsluttes med dæksel i terræn, hvor belastningen overføres til arealet omkring brønden for at undgå skader. Med 600mm diameter og 3500mm længde er det velegnet til større VVS-projekter og industrielle installationer.

Specifikationer

type:Korrugeret med muffe
serie:Wavin Tegra
vægt:30 kg
længde:3500 mm
diameter:600 mm
materiale:PP-plast (Polypropylen)
anvendelse:Rense- og inspektionsbrønde
varenummer:191939633
tætningsring:Leveres uden (skal bestilles separat)
leverandørnummer:0513860

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan røret afkortes efter behov?

Ja, Wavin Tegra PP opføringsrøret kan afkortes efter behov og skal afsluttes med kegle og dæksel i terræn.

Følger der tætningsring med?

Nej, røret leveres uden tætningsring. Tætningsring skal bestilles separat afhængigt af brøndens diameter.

Hvad er forskellen på PP og PVC opføringsrør?

PP-røret er mere fleksibelt end PVC-røret, mens PVC-røret er det mest solgte. PP er bedre til områder med temperatursvingninger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP

PriceData har fulgt prisen på Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.514 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 4.054 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.694 kr.

Den nuværende pris på 4.054 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Opføringsrør 600x3500mm - korrugeret med muffe. Wavin Tegra PP de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20264.054 kr272 kr (7%)
10. maj 20263.782 kr47 kr (1%)
9. maj 20263.829 kr96 kr (3%)
7. maj 20263.733 kr43 kr (1%)
6. maj 20263.690 kr43 kr (1%)
5. maj 20263.733 kr43 kr (1%)
3. maj 20263.690 kr4 kr (0%)
17. apr. 20263.694 kr19 kr (1%)
10. apr. 20263.675 kr1 kr (0%)
8. apr. 20263.676 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret