Gå til hovedindhold

„Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD

ICY BOXLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078173496
Pris fra 328 krtil 439 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 111 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 327 kr 18. maj

Sammenlign priser på „Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 328 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
„Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD
328 kr
Til butik
„Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD billede

Produktspecifikationer

Mærke: ICYBOX
Kategori: Kabinetter & docking
Farve: 4
Artikel nr.: IB-2915MSCL-C31
EAN: 4250078173496
Varenr.: 10575342
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2)
328 kr
Til butik
ICY BOX - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) billede

Produktinformation

HDD/SSD-dockingstation med klonfunktion, tre båse til 2.5"/3.5"-drev og M.2 SSD'er samt USB 3.2 Gen 2 for op til 10 Gbit/s dataoverførsel. ICY BOX IB-2915MSCL-C31 er en ekstern dockingstation, der understøtter harddiske og solid state-drev via SATA 6Gb/s og M.2 NVMe, med plug-and-play-drift på Apple macOS og Microsoft Windows. Dock med 3 båse: 1x 2.5"/3.5"-slot og 2x M.2 2230/2242/2260/2280-slots USB 3.2 (Gen 2)-tilslutning med medfølgende USB-C-kabel Klonfunktion til duplikering af drev Tænd/sluk-knap og LED-indikator Inkluderer AC-adapter og 3x M.2 gummifastgørelser Ideel til hurtig drevadgang, hurtige overførsler og praktisk håndtering af SSD/HDD i en kompakt sort dock.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-2915MSCL-C31
EAN: 4250078173496
Varenr.: 3197340
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX HDD/SSD dockingstation
344 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Icy Box CloneStation & DockingStation IB-2915MSCL-C31
380 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RaidSonic ICY BOX IB-2915MSCL-C31 HDD/SSD dockingstation med klonfunktion - USB 3.2 Gen 2, 2,5"/3,5" og M.2 NVMe/SATA
-2%419 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RaidSonic ICY BOX IB-2915MSCL-C31 HDD/SSD dockingstation med klonfunktion - USB 3.2 Gen 2, 2,5"/3,5" og M.2 NVMe/SATA
-2%439 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ICY BOX HDD/SSD dockingstation
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad „Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad „Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK328 kr367 krKøb
2Proshop DK328 kr367 krKøb
3CompuMail DK344 kr344 krKøb
4Komplett DK380 kr380 krKøb
5Boligcenter DK419 kr419 krKøb
6Vivas DK439 kr508 krKøb
7Ultrashop439 kr439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for „Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD

PriceData har fulgt prisen på „Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD i 186 dage. Laveste pris i perioden er 327 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 341 kr.

Den nuværende pris på 328 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for „Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for „Raidsonic Icy Box IB-2915MSCL-C31“ prijungimo stotelė ir „CloneStation“, skirta M.2 NVMe ir M.2 SATA SSD ir 2,5 colio / 3,5 colio SATA SSD / HDD de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026328 kr1 kr (0%)
18. maj 2026327 kr2 kr (1%)
16. maj 2026329 kr2 kr (1%)
15. maj 2026327 kr2 kr (1%)
13. maj 2026329 kr15 kr (4%)
12. maj 2026344 kr14 kr (4%)
11. maj 2026330 kr4 kr (1%)
10. maj 2026334 kr10 kr (3%)
9. maj 2026344 kr16 kr (5%)
8. maj 2026328 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret