Gå til hovedindhold

RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay

ICY BOXLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078188438
Pris fra 267 krtil 479 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 212 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 267 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-129SSK-B - Ramme - sort
267 kr
Til butik
ICY BOX IB-129SSK-B - Ramme - sort billede

Produktspecifikationer

Kategori: Kabinetter & docking
Farve: 1
Artikel nr.: IB-129SSK-B
EAN: 4250078188438
Varenr.: 2098845
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-129SSK-B
267 kr
Til butik
ICY BOX IB-129SSK-B billede

Produktinformation

Ramme til mobilrack giver effektiv passiv køling i et aluminiumskabinet for lydløs, stabil drift uden blæser. RaidSonic ICY BOX IB-129SSK-B er en sort hot-swap-drevramme til en 5.25" bay, som understøtter en fælles 2.5" / 3.5"-plads med SATA 6Gb/s-tilslutning, en strømindikator og en nøglelås. 1x hot-swap-bay til 2.5" eller 3.5" drev Passer til 1x ekstern 5.25" half-height bay SATA 6Gb/s-interface med 7-pin Serial ATA-tilslutning Aluminiumskonstruktion til passiv varmeafledning Strømindikator og nøglelås Inkluderer 2 adgangsnøgler, internt SATA-kabel og monteringssæt Ideel til nem udskiftning af drev, samtidig med at systemet holdes stille og godt afkølet.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-129SSK-B
EAN: 4250078188438
Varenr.: 2437030
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
RaidSonic ICY BOX Ramme Sort
294 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay
409 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay
429 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Icy Box Ib-129ssk-b
-0%431 kr
Før 431,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ICY BOX 3,5/2,5" SATA/SAS in 1x5,25"
479 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK267 kr306 krKøb
2Proshop DK267 kr306 krKøb
3CompuMail DK294 kr294 krKøb
4Boligcenter DK409 kr409 krKøb
5Vivas DK429 kr508 krKøb
6Dustin DK431 kr517,25 krKøb
7Ultrashop479 kr479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay

PriceData har fulgt prisen på RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay i 185 dage. Laveste pris i perioden er 168 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 268 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 249 kr.

Den nuværende pris på 267 kr er 7% over normalprisen. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for RAIDSONIC Icy Box IB-129SSK-B - 2,5"/3,5" SATA/SAS hot-swap i 1×5,25" bay de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026267 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026268 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026267 kr1 kr (0%)
4. mar. 2026268 kr18 kr (7%)
21. feb. 2026250 kr82 kr (49%)
5. feb. 2026168 kr21 kr (11%)
4. feb. 2026189 kr21 kr (13%)
29. jan. 2026168 kr100 kr (37%)
28. jan. 2026268 kr16 kr (6%)
27. jan. 2026252 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret