Gå til hovedindhold

RaidSonic ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort

RaidSonicLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078174349
Pris fra 424 krtil 744 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 320 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 422 kr 25. maj

Sammenlign priser på ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 424 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX IB-2924MSCL-C31
424 kr
Til butik
ICY BOX IB-2924MSCL-C31 billede

Produktinformation

ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5" / 3,5" delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IB-2924MSCL-C31
EAN: 4250078174349
Varenr.: 1002359656
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2)
424 kr
Til butik
ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) billede

Produktinformation

HDD/SSD-dockingstation med understøttelse af 3-bay til 2.5"/3.5" SATA- og M.2-drev med klonfunktion og USB-C 3.2 Gen 2 op til 10 Gbit/s. ICY BOX IB-2924MSCL-C31 er en ekstern dockingstation bygget til nem datahåndtering, backup og udvidelse af lagerplads, med Plug and Play-drift, UASP-understøttelse og praktisk overvågning via LED-indikator og tænd/sluk-knap. Understøtter op til tre lagerenheder (1x 2.5"/3.5" delt bay + 2x M.2) Interfaces: M.2 NVMe Card og SATA 6Gb/s USB-C 3.2 (Gen 2)-tilslutning med op til 10 Gbit/s overførselshastighed Klonfunktion til enkel duplikering af drev Kompatibel med Apple MacOS og Microsoft Windows Hold flere drev tilgængelige og flyt data hurtigere med en robust dock i plastik og aluminium, designet til regelmæssig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-2924MSCL-C31
EAN: 4250078174349
Varenr.: 3314777
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort
442 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dockingstation til HDD/SSD med klonfunktion RaidSonic ICY BOX IB-2924MSCL-C31
-11%559 kr
Før 629 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dockingstation til HDD/SSD med klonfunktion RaidSonic ICY BOX IB-2924MSCL-C31
-11%579 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ICY BOX IB-2924MSCL-C31
589 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Icy Box Ib-2924mscl-c31 Drev Dockingstation Usb 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-c Sort
744 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK424 kr424 krKøb
2Proshop DK424 kr463 krKøb
3CS MEGASTORE DK442 kr481 krKøb
4Boligcenter DK559 kr559 krKøb
5Vivas DK579 kr648 krKøb
6Ultrashop589 kr589 krKøb
7Dustin DK744 kr830,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort

PriceData har fulgt prisen på ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort i 147 dage. Laveste pris i perioden er 422 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 564 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 490 kr.

Den nuværende pris på 424 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5 / 3,5 delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026424 kr3 kr (1%)
2. jun. 2026427 kr2 kr (0%)
1. jun. 2026425 kr2 kr (0%)
31. maj 2026427 kr5 kr (1%)
25. maj 2026422 kr9 kr (2%)
24. maj 2026431 kr15 kr (3%)
23. maj 2026446 kr4 kr (1%)
22. maj 2026450 kr5 kr (1%)
21. maj 2026445 kr20 kr (5%)
20. maj 2026425 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret