Gå til hovedindhold

QNAP Systems, Inc QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte

Pris fra 8.807 krtil 12.494 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 3.687 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.634 kr 2. apr.

Sammenlign priser på QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8807 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-673A - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet
8.807 kr
Til butik
QNAP TS-673A - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet billede

Produktspecifikationer

Mærke: Qnap Systems
Kategori: NAS
Farve: 1
Artikel nr.: TS-673A-8G
EAN: 4713213518830
Varenr.: 7148171
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-673A 6Moduler
8.902 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-673A-8G - NAS-Server
8.950 kr
Til butik
QNAP TS-673A-8G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med seks hot‑swap SATA 6Gb/s-båse, dobbelt 2.5GbE-porte, to PCIe Gen3-slots og to M.2 NVMe-slots til Qtier og SSD-caching, drevet af en AMD Ryzen Embedded quad‑core CPU og 8 GB RAM. QNAP-enheden kombinerer fleksibel tilslutning og lagerudvidelse med systemniveau-funktioner som Qtier Technology og SSD-caching for at holde ofte brugte data hurtige og responsive. 6 hot‑swap-båse, understøtter 2.5" / 3.5" drev (SATA 6Gb/s) AMD Ryzen Embedded V1500B 2.2 GHz quad‑core processor 8 GB DDR4-hukommelse installeret, udvidelig op til 64 GB 2 x 2.5 Gigabit Ethernet (RJ‑45) og 2 PCIe Gen3 x4-slots til netværksopgraderinger 2 x M.2 2280 NVMe-slots til Qtier og SSD-caching Hardware AES‑NI-kryptering, Jumbo Frames, Wake-on‑LAN og USB One‑Touch Copy 3 x USB 3.2 Gen2 Type‑A og 1 x USB 3.2 Gen1 Type‑C til direkte backup og eksterne enheder Indbygget køling, dual-boot OS-understøttelse (QTS/QuTS hero) og sikkerhedsfunktioner som Kensington-lås gør den til et praktisk, tilpasningsdygtigt lagerknudepunkt for voksende hjemme- eller småkontormiljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-673A-8G
EAN: 4713213518830
Varenr.: 2927281
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-673a Nas Tower Ryzen Embedded V1500b 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort
12.494 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK8.807 kr8.807 krKøb
2CompuMail DK8.902 kr8.902 krKøb
3Proshop DK8.950 kr8.950 krKøb
4Dustin DK12.494 kr12.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte

PriceData har fulgt prisen på QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte i 186 dage. Laveste pris i perioden er 7.421 kr (registreret d. 30. november 2025), højeste er 9.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.491 kr.

Den nuværende pris på 8.807 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for QNAP Systems TS-673A-8G 36TB Seagate IronWolf NAS-Bundle NAS inkl. 6x 6TB Seagate IronWolf 3.5 Zoll SATA Festplatte de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20268.807 kr1 kr (0%)
27. maj 20268.806 kr1 kr (0%)
25. maj 20268.807 kr140 kr (2%)
24. maj 20268.947 kr78 kr (1%)
13. maj 20269.025 kr48 kr (1%)
11. maj 20269.073 kr30 kr (0%)
9. maj 20269.103 kr20 kr (0%)
3. maj 20269.083 kr48 kr (1%)
1. maj 20269.035 kr21 kr (0%)
19. apr. 20269.014 kr51 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret