Gå til hovedindhold

Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål

PurusSanitetEAN: 5708854741463
Pris fra 467 krtil 683,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 216,75 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 455 kr 1. maj

Sammenlign priser på Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 467 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål
467 kr
Til butik
Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

Purus Brage afløbsskål til vinyl Med Purus Brage 110 afløbsskålen med lodret Ø110mm udløb får du en robust og effektiv løsning til dit vinylgulv. Afløbsskålen er udstyret med en rustfri syrefast rist, som ikke blot sikrer holdbarhed, men også et stilrent...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: Ø110 mm (outlet), Ø150 mm (grate), height 180 mm
EAN: 5708854741463
Varenr.: 153474146
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus BRAGE 110 mm afløbsskål t/vinyl, u/studs, lodret, rustfri
492 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Brage afløbsskål Ø110 mm udløb rustfri ris
492 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål
499 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Purus Brage afløbsskål, Ø110 mm udløb, rustfri rist
515 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål
525 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Brage afløbsskål, Ø110 mm udløb, rustfri rist
570 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GULVAFLØB VINYL 110 MM LODRET
630,43 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gulvafløb vinyl 110 mm lodret
683,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS467 kr467 krKøb
2CS MEGASTORE DK492 kr531 krKøb
3Proshop DK492 kr531 krKøb
4CompletVVS499 kr499 krKøb
5Elvvs.dk515 kr515 krKøb
6BilligVVS DK525 kr525 krKøb
7vvsfittings.dk570 kr570 krKøb
8EL-GROSSISTEN630,43 kr630,43 krKøb
9MaintainIt683,75 kr683,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål i 182 dage. Laveste pris i perioden er 407 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 492 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 460 kr.

Den nuværende pris på 467 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Purus Brage 110 afløbsskål, til vinylgulv, Ø110 mm, rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026467 kr5 kr (1%)
27. maj 2026472 kr1 kr (0%)
2. maj 2026471 kr16 kr (4%)
1. maj 2026455 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026456 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026457 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026458 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026459 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026460 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026461 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret