Gå til hovedindhold

Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom

PurusSanitetEAN: 7391543524607
Pris fra 257 krtil 401,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 144,25 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 218,56 kr 10. maj

Sammenlign priser på Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 257 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus afløbsrør, Ø32 mm, 950 mm, plast, krom
257 kr
Til butik
Purus afløbsrør, Ø32 mm, 950 mm, plast, krom billede

Produktinformation

Forkromede afløbsrør produceret i ABS-plast fra Purus. Forkromede afløbsrør anvendes typisk de steder, hvor du en synlig rørføring. Det vil typisk være under håndvaske, i underskabe eller i forbindelse med vaske.

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: chrome
Størrelse: 32x950 mm
EAN: 7391543524607
Varenr.: 750155110
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Purus ABS-rør instik 32x1000mm krom
257 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus afløbsrør 32x1000mm til indstik i krom ABS
267 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus afløbsrør 32 x 1000 mm forkromet abs
300 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus afløbsrør, Ø32 mm, 950 mm, plast, krom
305 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Afløbsrør 32X1000Mm Indstik Krom Abs
361,35 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Afløbsrør 32x1000mm indstik krom abs
376,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom
401,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS257 kr257 krKøb
2EL-GROSSISTEN257 kr257 krKøb
3CS MEGASTORE DK267 kr306 krKøb
4Proshop DK300 kr339 krKøb
5BilligVVS DK305 kr305 krKøb
6Billigelogvvs.dk361,35 kr361,35 krKøb
7MaintainIt376,25 kr376,25 krKøb
8vvsfittings.dk401,25 kr401,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom

PriceData har fulgt prisen på Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 218,56 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 307 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 274 kr.

Den nuværende pris på 257 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Purus afløbsrør 32x950 mm. lige t/indst ABS. Krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026257 kr38,44 kr (18%)
10. maj 2026218,56 kr58,89 kr (21%)
7. maj 2026277,45 kr1,55 kr (1%)
6. maj 2026279 kr1,55 kr (1%)
21. mar. 2026277,45 kr2,55 kr (1%)
20. mar. 2026280 kr2,55 kr (1%)
17. mar. 2026277,45 kr2,55 kr (1%)
16. mar. 2026280 kr2,55 kr (1%)
4. mar. 2026277,45 kr2,55 kr (1%)
3. mar. 2026280 kr2,55 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret