Gå til hovedindhold

Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort

OptomaElektronikEAN: 5055387668973
Pris fra 4.935 krtil 8.499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.564 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.691,93 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4935 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Optoma PK32 DLP-projektor 4K UHD USB-C
4.935 kr
Til butik
Optoma PK32 DLP-projektor 4K UHD USB-C billede

Produktinformation

Optoma Photon Life PK32 - DLP-projektor - 4 LED - bærbar - 3D - 2000 lumen - 3840 x 2160 - 16:9 - 4K

Produktspecifikationer

Artikel nr.: E3PB021E111
EAN: 5055387668973
Varenr.: 1003555035
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Optoma Photon Life PK32 - 4K
5.003 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort
-31%5.499 kr
Før 7.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort billede

Produktinformation

Fordele ved 4K projektor til hjemmeunderholdningOptoma Photon Life PK32 leverer skarpe billeder i UHD 4K (3.840 × 2.160) med DLP-teknologi, så film, serier og spil står klart og detaljeret. Med HDR10 og HLG får du forbedret kontrast og mere naturtro farver, mens et typisk kontrastforhold på 250.000:1 giver dybe sorte nuancer. Lysstyrken på 1.100 ANSI lumen gør den velegnet til stuer og mindre biografrum.Smart projektor med nem opsætningPK32 er en smart projektor med horisontal og vertikal keystone-korrektion på op til 40°, hvilket hjælper med et retvinklet billede selv ved skæve placeringer på bord eller hylde. Med et kastforhold på 1,12:1 - 1,46:1 og skærmstørrelser fra 60–150" tilpasser den sig let dit rum. Den indbyggede LED-lyskilde med op til 30.000 timers levetid giver langvarig brug, og to indbyggede højttalere (2 × 5 W RMS) sørger for lyd uden ekstra udstyr.Tilslutning og praktiske detaljerTilslut dine kilder via HDMI 2.0 og nyd 3D, Full HD og 4K-indhold. Der er desuden USB 2.0 Type‑A, hovedtelefonudgang og DC‑indgang. OSD understøtter 25 sprog, herunder dansk, og støjniveauet er 32 dB. Sikker placering sikres med Kensington-lås, og medfølgende fjernbetjening, batterier, AC-adapter, USB-kabel og manual gør opstarten enkel.Projektortype: Standard throw, DLPOpløsning: UHD 4K (3.840 × 2.160), 16:9Lysstyrke: 1.100 ANSI lumenKontrastforhold: 250.000:1HDR: HDR10, HLGKastforhold: 1,12:1 – 1,46:1Projektionafstand: 1,497 – 4,848 mSkærmstørrelse: 60 – 150" (1.524 – 3.810 mm)Keystone: ±40° horisontalt/vertikaltLyskilde: LED, levetid op til 30.000 tLyd: 2 indbyggede højttalere, 5 W RMSTilslutninger: 1 × HDMI 2.0, 1 × USB 2.0 Type‑A, hovedtelefonudgang, DC‑inVideoformater: Op til 2160p, 3D og Full HDStøjniveau: 32 dBStrøm: 10...

Produktspecifikationer

Mærke: Optoma
Kategori: Projektorer
Vægt: 4.69g
EAN: 5055387668973
Varenr.: 1965002
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort
-31%5.519 kr
Før 8.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Optoma Projektor Photon Life PK32 - 3820 x 2160 - 1100 lumens
8.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.935 kr4.935 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.003 kr5.003 krKøb
3Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
4Vivas DK5.519 kr5.598 krKøb
5Proshop DK8.499 kr8.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort

PriceData har fulgt prisen på Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort i 174 dage. Laveste pris i perioden er 4.691,93 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 8.443 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.312 kr.

Den nuværende pris på 4.935 kr er 22% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Projektor - Optoma Photon Life PK32, 4K UHD, 1.100 ANSI lumen, DLP, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.935 kr1 kr (0%)
29. maj 20264.934 kr1 kr (0%)
28. maj 20264.933 kr1 kr (0%)
27. maj 20264.934 kr91 kr (2%)
25. maj 20265.025 kr12 kr (0%)
24. maj 20265.013 kr5 kr (0%)
23. maj 20265.008 kr6 kr (0%)
22. maj 20265.002 kr15 kr (0%)
18. maj 20265.017 kr2 kr (0%)
17. maj 20265.015 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret