Gå til hovedindhold

Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera

PressalitSanitetAntibakteriel overfladeBadeværelse og toiletterEAN: 5708590371368

Pressalit Sway Norden toiletsæde med Soft Close og Lift-Off. Red Dot Award-vinder med Polygiene antibakteriel overflade og 10 års garanti. Læs mere

Pris fra 925 krtil 1.305 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 925 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Sway Norden toiletbræt, soft close, aftagelig, hvid
-10%925 kr
Før 1.027 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Sway Norden 1030 toiletsæde med soft close og lift-off, hvid polygiene
947 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Sway Norden toiletsæde hvid med soft close & lift-off
955 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressalit Sway Norden toiletsde, hvid
995 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera
1.260 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit Sway Norden toiletsæde, soft close, aftagelig, hvid
1.305 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS925 kr925 krKøb
2Proshop DK947 kr986 krKøb
3CS MEGASTORE DK955 kr994 krKøb
4WATTOO.DK995 kr995 krKøb
5vvsfittings.dk1.260 kr1.260 krKøb
6BilligVVS DK1.305 kr1.305 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Pressalit Sway Norden toiletsæde

Pressalit

Pressalit Sway Norden toiletsæde med Soft Close og Lift-Off. Red Dot Award-vinder med Polygiene antibakteriel overflade og 10 års garanti.

• toiletsæde
• wc sæde
• toilet sæde
• pressalit sæde
• norden serie
• soft close sæde
• lift off sæde
• Badeværelse og toiletter
• Antibakteriel overflade

Beskrivelse

Pressalit Sway Norden toiletsæde er et prisbelønt dansk toiletsæde med elegant nordisk design. Det kommer med praktisk Soft Close funktion for lydløs lukning og Lift-Off beslag for nem rengøring. Sædet har Polygiene antibakteriel overflade der hæmmer bakterievækst 24 timer i døgnet. Passer til mange populære toiletter som Ifö Sign, Laufen Kompas og Gustavsberg Nautic. Lavet af gennemfarvet hård plast der kan tåle op til 240 kg belastning. Beslag i rustfrit stål sikrer lang holdbarhed. Pressalit giver 10 års garanti og producerer alle sæder i Danmark.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:3,2 kg
beslag:Rustfrit stål
garanti:10 år
materiale:Gennemfarvet hård plast
overflade:Polygiene antibakteriel
belastning:240 kg
funktioner:Soft Close & Lift-Off
produktion:Danmark
centerafstand:135-213 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer sædet til mit toilet?

Sway Norden passer til mange populære toiletter som Ifö Sign, Sign Art, Laufen Kompas, Gustavsberg Nautic og flere. Centerafstand er 135-213 mm.

Hvad er Polygiene?

Polygiene er en antibakteriel behandling der hæmmer bakterievækst 24 timer i døgnet og forhindrer bakterier i at sprede sig på overfladen.

Hvor lang garanti får jeg?

Pressalit giver 10 års garanti på alle deres toiletsæder, da de er produceret i Danmark med fokus på kvalitet og holdbarhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera i 182 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 949 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 932 kr.

Den nuværende pris på 925 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Pressalit Sway Norden toiletsæde med soft close og lift-off. Polygiene, hvid. Passer til Nautic, sign, spira, spira art 2.0, kompas & Cera de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026925 kr19 kr (2%)
2. jun. 2026944 kr3 kr (0%)
1. jun. 2026947 kr2 kr (0%)
29. maj 2026945 kr2 kr (0%)
28. maj 2026947 kr3 kr (0%)
25. maj 2026944 kr1 kr (0%)
21. maj 2026945 kr2 kr (0%)
20. maj 2026947 kr2 kr (0%)
19. maj 2026949 kr1 kr (0%)
15. maj 2026948 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret