Gå til hovedindhold

Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter

PressalitSanitetEAN: 5708590341996
Pris fra 1.037 krtil 1.499 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 462 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1037 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Spira 946 toiletsæde med soft close og lift-off, hvid
1.037 kr
Til butik
Pressalit Spira 946 toiletsæde med soft close og lift-off, hvid billede

Produktinformation

Pressalit Spira. Gennemtænkt, re-tænkt og nytænkt design. Forener sæde og låg i en uendelig sløjfe, som i form og funktion er let og enkelt, dragende og samtidig udfordrende i sin formgivning. Via soft close-funktionen lukker Spira i med en blød bevægelse, og lift-off sikrer optimal hygiejne, da sædet let kan løftes helt af. Pressalit toiletsæde med låg, model "Pressalit Spira", art. nr. 946 af gennemfarvet hærdeplast med indbygget soft close inkl. DF2 fast beslag med lift-off i rustfrit stål. - afmontering af sæde/låg letter rengøringen - centerafstand 155 mm - belastning - ringsæde 240 kg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletter saeder bideter og reservedele
Artikel nr.: 946000-DF2999
EAN: 5708590341996
Varenr.: 2907672
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter
1.089 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pressalit Spira+Spira Art toiletsæde med soft close & lift off beslag. Hvid
1.120 kr
Til butik
Pressalit Spira+Spira Art toiletsæde med soft close & lift off beslag. Hvid billede

Produktinformation

Pressalit Spira Art sæde. Til Ifö spira Art toilet. Soft close sæde med rustfri lift off beslag. Sikrer en optimal rengøring af sæde og toilet, da sædet kan løftes helt af. Soft close Rustfri lift off beslag

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletsæder
EAN: 5708590341996
Varenr.: 1589611
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Spira 946 toiletbræt, soft close, aftagelig, hvid
1.169 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressalit Spira & Spira Art toiletsde, soft close, lift-off, hvid
1.245 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit Spira+Spira Art toiletsæde med soft close & lift off beslag. Hvid
1.385 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit Spira 946 toiletsæde, soft close, aftagelig, hvid
1.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.037 kr1.037 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.089 kr1.089 krKøb
3Elvvs.dk1.120 kr1.120 krKøb
4LavprisVVS1.169 kr1.169 krKøb
5WATTOO.DK1.245 kr1.245 krKøb
6vvsfittings.dk1.385 kr1.385 krKøb
7BilligVVS DK1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter i 182 dage. Laveste pris i perioden er 934 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.037 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 989 kr.

Den nuværende pris på 1.037 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Pressalit Spira hvid toiletsæde med Soft Close og Lift-Off beslag, udviklet til Ifö Spira og Spira Art toiletter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 20261.037 kr1 kr (0%)
23. jan. 20261.036 kr32 kr (3%)
22. jan. 20261.004 kr1 kr (0%)
20. jan. 20261.003 kr6 kr (1%)
3. jan. 2026997 kr63 kr (7%)
25. dec. 2025934 kr35 kr (4%)
24. dec. 2025969 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret