Gå til hovedindhold

Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål

PressalitSanitetEAN: 5708590336930
Pris fra 316 krtil 442,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 126,5 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 316 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål
316 kr
Til butik
Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål billede

Produktinformation

Pressalit tilbehør er en serie, hvor der er fokus på funktionaliteten. Det er en serie af ligefremme og fleksible badeværelsesprodukter, som er funktionelle og diskrete i udtrykket.

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Badevaerelsestilbehoer
Artikel nr.: Q10550
EAN: 5708590336930
Varenr.: 2894863
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
319 kr
Til butik
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål billede

Produktinformation

Pressalit tilbehør serien er en tilbehørsserie til hele badeværelset. Alle produkterne er lavet af rustfrit stål og findes i flere forskellige farver. Ligefremme og funktionelle produkter i diskret design, med fokus på funktionalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Møbler & tilbehør
Farve: polished stainless steel
Størrelse: 60x12 cm
EAN: 5708590336930
Varenr.: 775711240
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Håndklædest. 60x12 - dobbelt poleret rustfri stål
343 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressalit Choice hndkldestang, dobbelt, 60 cm, poleret rustfri stl
346 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pressalit Håndklædestang dobbelt 60x12 poleret rustfri stål
348 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
349 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
349 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang dobbel p rf stå
372,69 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit Håndklædestang dobbelt. 60x12 poleret rustfri stål
442,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK316 kr355 krKøb
2LavprisVVS319 kr319 krKøb
3CS MEGASTORE DK343 kr382 krKøb
4WATTOO.DK346 kr346 krKøb
5Elvvs.dk348 kr348 krKøb
6BilligVVS DK349 kr349 krKøb
7CompletVVS349 kr349 krKøb
8EL-GROSSISTEN372,69 kr372,69 krKøb
9vvsfittings.dk442,5 kr442,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål i 181 dage. Laveste pris i perioden er 276 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 328 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 317 kr.

Den nuværende pris på 316 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Pressalit Håndklædestang 60 x 12 cm, dobbelt, poleret rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026316 kr12 kr (4%)
21. apr. 2026328 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026327 kr3 kr (1%)
13. apr. 2026324 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026325 kr4 kr (1%)
9. apr. 2026321 kr1 kr (0%)
27. mar. 2026322 kr1 kr (0%)
26. mar. 2026321 kr3 kr (1%)
17. mar. 2026318 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026319 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret