Gå til hovedindhold

Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål

PressalitSanitetEAN: 5708590336923
Pris fra 232 krtil 349 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 117 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 216 kr 7. maj

Sammenlign priser på Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 232 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål
232 kr
Til butik
Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål billede

Produktinformation

Pressalit tilbehør er en serie, hvor der er fokus på funktionaliteten. Det er en serie af ligefremme og fleksible badeværelsesprodukter, som er funktionelle og diskrete i udtrykket.

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Badevaerelsestilbehoer
Artikel nr.: Q10500
EAN: 5708590336923
Varenr.: 2894865
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
232 kr
Til butik
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål billede

Produktinformation

Pressalit tilbehør serien er en tilbehørsserie til hele badeværelset. Alle produkterne er lavet af rustfrit stål og findes i flere forskellige farver. Ligefremme og funktionelle produkter i diskret design, med fokus på funktionalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Møbler & tilbehør
Farve: polished stainless steel
Størrelse: 60x8.5 cm
EAN: 5708590336923
Varenr.: 775711140
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Csslr Plus enkelt håndklædestang bredde 60 cm poleret rustfri stål
236 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Pressalit Choice hndkldestang, enkelt, 60 cm, poleret rustfri stl
237 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang enkel 60x8,5 cm poleret rustfri stål
239 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang enkelt p fr stå
253,23 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit håndklædestang enkel 60x8,5 cm poleret rustfri stål
301,25 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Håndklædestang Enkelt 60Cm Poleret
325,74 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
329 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Håndklædestang enkelt 60cm poleret
335 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit håndklædestang, 60 cm, poleret rustfrit stål
349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK232 kr271 krKøb
2LavprisVVS232 kr232 krKøb
3CS MEGASTORE DK236 kr275 krKøb
4WATTOO.DK237 kr237 krKøb
5Elvvs.dk239 kr239 krKøb
6EL-GROSSISTEN253,23 kr253,23 krKøb
7vvsfittings.dk301,25 kr301,25 krKøb
8Billigelogvvs.dk325,74 kr325,74 krKøb
9CompletVVS329 kr329 krKøb
10MaintainIt335 kr335 krKøb
11BilligVVS DK349 kr349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål i 181 dage. Laveste pris i perioden er 212 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 235 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 230 kr.

Den nuværende pris på 232 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Pressalit Håndklædestang 60 x 8,5 cm, enkelt, poleret rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026232 kr2 kr (1%)
21. maj 2026230 kr2 kr (1%)
17. maj 2026228 kr2,22 kr (1%)
10. maj 2026225,78 kr8,22 kr (4%)
9. maj 2026234 kr1 kr (0%)
8. maj 2026235 kr19 kr (9%)
7. maj 2026216 kr19 kr (8%)
5. maj 2026235 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026234 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026235 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret