Gå til hovedindhold

Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5)

PhilipsMundplejeEAN: 8720689036726
Pris fra 252,34 krtil 599 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 346,66 kr (58% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 252.34 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5)
252,34 kr
Til butik
Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Tandbørstehoveder
Farve: 1
Artikel nr.: HX9055/88
EAN: 8720689036726
Varenr.: 24236288
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Tandbørstehoveder Sonicare Premium Gum Care - Black - 5 pcs
339 kr
Til butik
Philips Tandbørstehoveder Sonicare Premium Gum Care - Black - 5 pcs billede

Produktinformation

- Børstehovedet til sundere tandkød - 7 gange sundere tandkød på 2 uger - Fjerner op til 10 gange mere plak - Blød - Kompatibel med alle Philips Sonicare-håndtag (ikke kompatibel med Philips One-håndtag) - 70 % biobaseret plast Giv dit tandkød et boost med et specialudviklet tandbørstehoved, der styrker dit tandkød, fra Philips Sonicare. Mærk forskellen på blot to uger, samtidig med at dine tænder rengøres optimalt i hverdagen. Effektiv tandkødspleje kræver maksimal børste-til-tandkød-kontakt under rengøring. Dette børstehoveds konkave børstehår gør det muligt for de udvendige børstehår at holde tandkødsranden børstet, selv om du fokuserer på dine tænder. Resultatet er op til 7 gange sundere tandkød på to uger¹. Dette elektriske tandbørstehoved fjerner også op til 10 gange mere plak¹ på svært tilgængelige områder med det bløde gummihoved, der forbedrer børstehårenes bevægelse for endnu mere dækning og grundig rengøring. Dokumenteret Sonicare-teknologi: Philips Sonicare-tandbørsterne rengør skånsomt, men effektivt og plejer dine tænder og dit tandkød med op til 62.000 børstebevægelser. Dynamisk væskevirkning hjælper børstehårene med at rengøre ved at føre væsken dybt ind mellem tænderne og langs tandkødsranden. Alle Philips Sonicare-børstehoveder er omhyggeligt designet og klinisk testet for at opfylde de højeste standarder for kvalitet, sikkerhed og ydeevne. De er kompatible med alle Philips Sonicare elektriske tandbørster5. Tandlæger anbefaler, at du skifter børstehoved regelmæssigt. Derfor har Philips Sonicare-tandbørster BrushSync-teknologi. Den holder styr på, hvor ofte og hvor hårdt du børster, og minder dig om at skifte børstehoved, når det er tid til et nyt.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: HX9055/88
EAN: 8720689036726
Varenr.: 3359686
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Borsthuvud Sonicare Premium Gum Care 5st HX9055/88
-12%472 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Borsthuvud Sonicare Premium Gum Care 5st HX9055/88 billede

Produktinformation

Borsthuvudet för friskare tandkött, – Upp till sju gånger friskare tandkött på bara 2 veckor, Ge tandköttet en boost med det här specialformulerade borsthuvudet för tandköttshälsa från Philips Sonicare. Du märker skillnad på bara två veckor samtidigt som du får en exceptionell rengöring varje dag. - 5-pack borsthuvuden, - Sju gånger friskare tandkött på två veckor, - Tar bort tio gånger mer plack, - Mjuk, Vårda vår planet, Tillverkat av 70 % biobaserad plast, Pappersbaserad återvinningsbar förpackning, Lätt att använda på alla sätt, Fortsätt borsta med BrushSync-påminnelser, Passar alla Philips Sonicare-handtag med klickfäste, För överlägsen tandköttshälsa, Upp till sju gånger friskare tandkött på två veckor, Tar bort upp till tio gånger mer plack än en manuell tandborste, Beprövad Sonicare-teknik, Har bevisats leverera effektiv munvård.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Tilbehør til elektriske tandbørster
EAN: 8720689036726
Varenr.: D34477
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sonicare Gum Care børstehoveder, 5-pak, plakfjerning
-13%599 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK252,34 kr291,34 krKøb
2Proshop DK339 kr378 krKøb
3Teknikproffset DK472 kr521 krKøb
4Estore DK599 kr599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5)

PriceData har fulgt prisen på Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5) i 172 dage. Laveste pris i perioden er 252,34 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 348 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 306 kr.

Den nuværende pris på 252,34 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Philips Sonicare G3 Premium Gum Care HX9055 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - sort (pakke med 5) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026252,34 kr26,55 kr (10%)
13. maj 2026278,89 kr23,11 kr (8%)
10. apr. 2026302 kr1 kr (0%)
19. mar. 2026301 kr14 kr (4%)
6. mar. 2026315 kr21 kr (7%)
5. mar. 2026294 kr7 kr (2%)
2. mar. 2026287 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026286 kr1 kr (0%)
28. feb. 2026287 kr5 kr (2%)
22. feb. 2026292 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret