Gå til hovedindhold

Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88

PhilipsMundplejeSonisk teknologi med 62.000 bevægelserPremium tandpleje til hvidere tænderEAN: 8720689001007

Philips Sonicare DiamondClean 9000 med 4 børstetilstande, tryksensor og Bluetooth-app. Fjerner 10x mere plak og giver hvidere tænder på 3 dage. Læs mere

Pris fra 1.086 krtil 1.466 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.026 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1086 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 Tandbørste Blå
1.086 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 - Tandbørste - trådløs - akvamaringradient
1.106 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elektrisk tandbørste Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 - akvamaringradient
-16%1.249 kr
Før 1.494 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elektrisk tandbørste Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 - akvamaringradient
-16%1.269 kr
Før 1.514 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Eltandbørste Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/88
1.289 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 Tandbørste Blå
1.329 kr
Til butik
Gå til Den Glade Mund
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
El-tandbørste DiamondClean Aquamarine Gradient 9000 Darwin
1.395 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88
1.466 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.086 kr1.086 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.106 kr1.106 krKøb
3Boligcenter DK1.249 kr1.249 krKøb
4Vivas DK1.269 kr1.338 krKøb
5Proshop DK1.289 kr1.289 krKøb
6Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb
7Den Glade Mund1.395 kr1.395 krKøb
8Butik24 DK1.466 kr1.466 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 Elektrisk Tandbørste

Philips

Philips Sonicare DiamondClean 9000 med 4 børstetilstande, tryksensor og Bluetooth-app. Fjerner 10x mere plak og giver hvidere tænder på 3 dage.

• Premium tandpleje til hvidere tænder
• Sonisk teknologi med 62.000 bevægelser

Beskrivelse

Philips Sonicare DiamondClean 9000 HX9911 er en premium elektrisk tandbørste med avanceret sonisk teknologi. Med 62.000 børstebevægelser per minut fjerner den op til 10 gange mere plak end en manuel tandbørste. Fire børstetilstande (Clean, White+, Gum Health, Deep Clean+) og tre intensitetsniveauer giver personlig mundpleje. Indbygget tryksensor og BrushSync-teknologi sikrer optimal børstning, mens Bluetooth-forbindelse til Sonicare-appen guider dig mod bedre vaner. Inkluderer C3 Premium Plaque Control-børstehoved, rejseetui og oplader. Genopladeligt lithium-ion batteri holder op til 2 uger per opladning. Elegant aquamarine-gradient design.

Specifikationer

Batteri:Genopladeligt Lithium-ion
Garanti:2 år
Vandtæt:Ja
Bluetooth:Ja, iOS og Android kompatibel
BrushSync:Automatisk indstilling og udskiftningspåmindelse
Smartimer:Ja, 2 minutters timer
Spænding:110-220V
Batteritid:Op til 2 uger
Medfølger:C3 børstehoved, rejseetui, oplader
Tryksensor:Ja, advarer ved for hårdt tryk
Børstetilstande:4 (Clean, White+, Gum Health, Deep Clean+)
Børstebevægelser:62.000 per minut
Intensitetsniveauer:3 (Høj, Mellem, Lav)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid holder batteriet på Philips Sonicare DiamondClean 9000?

Batteriet holder op til 2 uger ved normal brug (2 gange dagligt i 2 minutter). Det genopladelige lithium-ion batteri sikrer lang levetid og færre opladninger.

Hvilke børstetilstande har DiamondClean 9000 og hvad gør de?

Der er 4 tilstande: Clean (daglig rengøring), White+ (fjerner misfarvninger), Gum Health (skånsom tandkødspleje) og Deep Clean+ (dyb rengøring). Hver tilstand kan justeres i 3 intensitetsniveauer.

Kan jeg bruge min smartphone med denne tandbørste?

Ja, DiamondClean 9000 har Bluetooth og er kompatibel med iOS og Android. Sonicare-appen giver personlig vejledning, sporer vaner og giver statusrapporter for optimal mundpleje.

Hvad er BrushSync-teknologien og hvordan virker den?

BrushSync genkender automatisk dit børstehoved og vælger den optimale indstilling. Den minder dig også om at udskifte børstehovedet efter 3 måneder for bedst mulige rengøring.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88

PriceData har fulgt prisen på Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88 i 123 dage. Laveste pris i perioden er 983 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 1.121 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.095 kr.

Den nuværende pris på 1.086 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Philips Sonicare DiamondClean 9000 Series Elektrisk tandbørste Special Edition - HX9911/88 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.086 kr8 kr (1%)
29. maj 20261.094 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.093 kr12 kr (1%)
25. maj 20261.081 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.090 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.098 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.107 kr9 kr (1%)
21. maj 20261.116 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.108 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.116 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret