Gå til hovedindhold

Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5)

PhilipsTandbørsterEAN: 8720689036955
Pris fra 274 krtil 489 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 215 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 229 kr 12. maj

Sammenlign priser på Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 274 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5)
274 kr
Til butik
Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Tandbørstehoveder
Farve: 4
Artikel nr.: HX9045/87
EAN: 8720689036955
Varenr.: 24236283
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 Ekstra tandbørstehoved 5 Hvid
275 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Tandbørstehoveder Sonicare Premium Plaque Defence - White - 4+1 pcs
282 kr
Til butik
Philips Tandbørstehoveder Sonicare Premium Plaque Defence - White - 4+1 pcs billede

Produktinformation

- Børstehovedet til dybdegående rengøring - Fjerner 10 gange mere plak - Op til 100 % hvidere tænder på 3 dage - Medium blød - 70 % biobaseret plast - Kompatibel med alle Philips Sonicare-håndtag (ikke kompatibel med Philips One-håndtag) Bekæmp plak med dette dybderengørende tandbørstehoved fra Philips Sonicare. Det er designet, så du hurtigt kan få strålende hvide tænder, samtidig med at dine tænder rengøres grundigt hver dag. C3 Premium Plaque Defences bløde børstehoved optimerer børstehårenes bevægelse, så du nemt kan nå flere områder og fjerne op til 10 gange mere plak end med en manuel tandbørste. Med sin klynge af tætte, stive børstehår i midten giver dette elektriske børstehoved op til 100 % mere pletfjerning på 3 dage². Dokumenteret Sonicare-teknologi: Philips Sonicare-tandbørsterne rengør skånsomt, men effektivt og plejer dine tænder og dit tandkød med op til 62.000 børstebevægelser. Dynamisk væskevirkning hjælper børstehårene med at rengøre ved at føre væsken dybt ind mellem tænderne og langs tandkødsranden. Alle Philips Sonicare-børstehoveder er omhyggeligt designet og klinisk testet for at opfylde de højeste standarder for kvalitet, sikkerhed og ydeevne. De er kompatible med alle Philips Sonicare elektriske tandbørster. Tandlæger anbefaler, at du skifter børstehoved regelmæssigt. Derfor har Philips Sonicare-tandbørster BrushSync-teknologi. Den holder styr på, hvor ofte og hvor hårdt du børster, og minder dig om at skifte børstehoved, når det er tid til et nyt. Du ved også, hvornår du skal udskifte den, når de blå børstehår bliver hvide.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: HX9045/87
EAN: 8720689036955
Varenr.: 3359681
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Borsthuvud Sonicare Premium Plaque Defence 4+1stHX9045/87
-37%296 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - ekstra børstehoved, hvid (5-pak)
-9%309 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - ekstra børstehoved, hvid (5-pak)
-8%329 kr
Før 359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 Ekstra tandbørstehoved 5 Hvid
349 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sonicare Deep Clean-børstehoveder, 4+1-pakke, plakfjerning
-14%489 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK274 kr313 krKøb
2CompuMail DK275 kr275 krKøb
3Proshop DK282 kr321 krKøb
4Teknikproffset DK296 kr345 krKøb
5Boligcenter DK309 kr309 krKøb
6Vivas DK329 kr398 krKøb
7Ultrashop349 kr349 krKøb
8Estore DK489 kr489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5)

PriceData har fulgt prisen på Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 229 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 295 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 271 kr.

Den nuværende pris på 274 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 20% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence HX9045 - Ekstra tandbørstehoved - til tandbørste - hvid (pakke med 5) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026274 kr4 kr (1%)
29. maj 2026278 kr4 kr (1%)
28. maj 2026274 kr1 kr (0%)
27. maj 2026275 kr24 kr (10%)
26. maj 2026251 kr1 kr (0%)
25. maj 2026250 kr4 kr (2%)
24. maj 2026246 kr1 kr (0%)
22. maj 2026245 kr3 kr (1%)
21. maj 2026248 kr1 kr (0%)
20. maj 2026247 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret