Gå til hovedindhold

Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk

PhilipsComputer – tilbehørEAN: 8712581767273
Pris fra 949 krtil 1.379 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 430 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 949 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips S-line 272s1ae 27 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 75hz
-16%949 kr
Før 1.123,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips S-line 272s1ae 27 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 75hz billede

Produktinformation

27-tommers Full HD IPS-panel leverer nøjagtige farver og 178° betragtningsvinkel sRGB 102 % og SmartContrast giver ensartede toner til indhold 75 Hz opdateringshastighed og 4 ms responstid giver mere jævne bevægelser i video LowBlue-tilstand og flimmerfri teknologi reducerer øjenbelastning på lange dage Indbyggede højttalere samt HDMI, DP, DVI og VGA gør møder enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 272S1AE/00
EAN: 8712581767273
Varenr.: 5011191211
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Philips 27" skærm 272S1AE/00
949 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips S-line 272S1AE 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm
994 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips S-line 272S1AE - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS
1.060 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm
1.102 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk
1.125 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips S Line 272S1AE/00 LED display 68,6 cm (27) 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
1.319 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Philips S Line 272S1AE - Full HD IPS, 75 Hz, sort
-4%1.359 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Philips S Line 272S1AE - Full HD IPS, 75 Hz, sort
-3%1.379 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK949 kr1.035,25 krKøb
2Komplett DK949 kr949 krKøb
3CompuMail DK994 kr994 krKøb
4Proshop DK1.060 kr1.060 krKøb
5Teknikproffset DK1.102 kr1.171 krKøb
6Geekd1.125 kr1.125 krKøb
7Ultrashop1.319 kr1.319 krKøb
8Boligcenter DK1.359 kr1.359 krKøb
9Vivas DK1.379 kr1.548 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk i 179 dage. Laveste pris i perioden er 912 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 949 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 940 kr.

Den nuværende pris på 949 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Philips S-line 272S1AE 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) 75Hz DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort Pivot Skærm - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. mar. 2026949 kr8 kr (1%)
19. jan. 2026941 kr8 kr (1%)
13. dec. 2025949 kr37 kr (4%)
8. dec. 2025912 kr35 kr (4%)
7. dec. 2025947 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret