Gå til hovedindhold

Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk

PhilipsComputer – tilbehørEAN: 8712581764296
Pris fra 924 krtil 1.519 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 595 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 867 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 924 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips S-line 242S1AE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
924 kr
Til butik
Philips S-line 242S1AE 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

Philips S-line 242S1AE - LED-skærm - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DVI-D, VGA, DisplayPort - højtalere - sort struktur

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 242S1AE/00
EAN: 8712581764296
Varenr.: 996021232
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Philips S-line 242S1AE - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS
930 kr
Til butik
24" Philips S-line 242S1AE - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

Philips 242S1AE/00 monitor til daglig produktivitet, med IPS-klarhed, TÜV-certificeret Eye Comfort og ergonomiske justeringer til komfortable, lange arbejdsperioder. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DVI-D, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: EasyRead; Eye Comfort (TÜV certificeret); Rammeløst design; Justerbar stand Ergonomiske justeringsmuligheder, øjenvenlige teknologier og alsidig tilslutning sikrer komfortabelt, fokuseret arbejde og klare, farvenøjagtige billeder til kontoropgaver og studier.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 242S1AE/00
EAN: 8712581764296
Varenr.: 2861723
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk
970 kr
Til butik
Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Philips S-Line 242S1AE - 24" Full HD Skærm med 75 Hz, Pivot og Ergonomisk Design Philips S-Line 242S1AE er en 24-tommer Full HD (1920 x 1080) skærm, der er ideel til daglig produktivitet og kontorarbejde. Skærmens IPS-panel leverer skarpe farver og

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Gamer Skærm
EAN: 8712581764296
Varenr.: 49264753475920
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips S-line 242s1ae 23.8 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 75hz
-29%999 kr
Før 1.398,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" Philips S Line 242S1AE - Full HD IPS, 75 Hz, sort
-3%1.299 kr
Før 1.339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" Philips S Line 242S1AE - Full HD IPS, 75 Hz, sort
-3%1.319 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 23,8" 1920x1080 IPS H/A
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK924 kr924 krKøb
2Proshop DK930 kr969 krKøb
3Geekd970 kr970 krKøb
4Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
5Boligcenter DK1.299 kr1.299 krKøb
6Vivas DK1.319 kr1.408 krKøb
7Ultrashop1.519 kr1.519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk i 174 dage. Laveste pris i perioden er 857 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 959 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 896 kr.

Den nuværende pris på 924 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Philips S-line 242S1AE 24 1920 x 1080 (Full HD) DVI VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026924 kr7 kr (1%)
24. maj 2026917 kr6 kr (1%)
22. maj 2026911 kr6 kr (1%)
20. maj 2026905 kr6 kr (1%)
19. maj 2026911 kr17 kr (2%)
14. maj 2026894 kr6 kr (1%)
12. maj 2026888 kr1 kr (0%)
11. maj 2026887 kr1 kr (0%)
10. maj 2026888 kr6 kr (1%)
9. maj 2026894 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret