Gå til hovedindhold

Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter

Philips HueLysbånd og -strenge16 millioner farverStemningsbelysningEAN: 8718699703424

Philips Hue Lightstrip Plus V4 med 16 millioner farver og Bluetooth. Fleksibel 2 meter LED strip til stemningsbelysning med app-styring og Zigbee. Læs mere

Pris fra 529 krtil 1.062,34 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 533,34 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 529 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Hue Lightstrip Plus Lysrem 20W A 2000-6500K 16 millioner farver
529 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hue LightStrip Plus V4 2m basesæt med stik
-14%569 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Lightstrips Plus - 2 meter Startsæt - Version 4
569 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter
625 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PHILIPS HUE LIGHTSTRIP PLUS V4 2M BA KIT
1.062,34 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop529 kr529 krKøb
2Estore DK569 kr569 krKøb
3Homeshop DK569 kr569 krKøb
4Butik24 DK625 kr625 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.062,34 kr1.062,34 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue Lightstrip Plus V4 2M Color & White Ambiance

Philips Hue

Philips Hue Lightstrip Plus V4 med 16 millioner farver og Bluetooth. Fleksibel 2 meter LED strip til stemningsbelysning med app-styring og Zigbee.

• led strip
• lightstrip
• hue bånd
• smart belysning
• stemningsbelysning
• philips strip
• bluetooth lys
• farvet lys
• Stemningsbelysning
• 16 millioner farver

Beskrivelse

Philips Hue Lightstrip Plus V4 er en smart LED strip på 2 meter, der transformerer dit hjem med 16 millioner farver og alle hvide nuancer. Den fleksible lightstrip kan bøjes, afkortes og forlænges op til 10 meter, hvilket gør den perfekt til indirekte belysning under køkkenskabe, bag TV'et eller rundt om møbler. Med V4-teknologi får du både Bluetooth og Zigbee forbindelse, så du kan styre lyset direkte fra din smartphone eller via Hue Bridge. LED strippen har dobbeltklæbende tape til nem montering på alle overflader og leverer 1.600 lumen ved 4.200K. Kompatibel med Amazon Alexa, Google Assistant og Apple HomeKit for stemmestyring. Ideal til moderne hjem der ønsker avanceret stemningsbelysning med lang levetid på 25.000 timer.

Specifikationer

watt:20W
lumen:1600 lm @ 4200K
bredde:14 mm
farver:16 millioner
garanti:2 år
levetid:25000 timer
længde:2 meter
tykkelse:4 mm
ip_klasse:IP20
klippelig:Ja, hver 33 cm
spænding:230V
forbindelse:Bluetooth + Zigbee
forlængelig:Op til 10 meter
kompatibilitet:Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit
farvegengivelse:CRI >80
farvetemperatur:2000-6500K

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan Lightstrip Plus klippes til?

Ja, du kan afkorte strippen hver 33 cm ved de markerede punkter. Afklippede stykker kan genbruges med adapter.

Hvor lang kan lightstrippen blive?

Startsættet er 2 meter, men kan forlænges op til 10 meter total med 1-meter forlængere.

Virker den uden Hue Bridge?

Ja, V4-versionen har Bluetooth og kan styres direkte fra app, men Bridge giver flere funktioner som automatisering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter i 180 dage. Laveste pris i perioden er 374 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 625 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 509 kr.

Den nuværende pris på 529 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Philips Hue White and color ambiance Lightstrip Plus forlænger V4, 2 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026529 kr40 kr (7%)
24. maj 2026569 kr40 kr (8%)
19. maj 2026529 kr40 kr (7%)
18. maj 2026569 kr40 kr (8%)
16. maj 2026529 kr40 kr (7%)
15. maj 2026569 kr40 kr (8%)
28. apr. 2026529 kr40 kr (7%)
27. apr. 2026569 kr40 kr (8%)
24. apr. 2026529 kr40 kr (7%)
23. apr. 2026569 kr40 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret