Gå til hovedindhold

Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort

Pris fra 1.173 krtil 1.899 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 726 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.069 kr 12. maj

Sammenlign priser på Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1173 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HUE Amarant aflangt projektør
1.173 kr
Til butik
Philips HUE Amarant aflangt projektør billede

Produktinformation

Oplys store udendørsområder som hegn, mure og hække med Philips Hue Amarant aflang projektør, der tilbyder både hvidt og farvet lys. Denne udendørslampe er ideel til at skabe jævn og behagelig belysning over større arealer uden skarpe blændinger, da det indbyggede metalskjold leder lyset opad og udad for at give en ensartet lysspredning.Amarant projektøren er en del af Philips Hue lavvolt-systemet, så du nemt kan forbinde flere lamper til én strømforsyning. Når du har tilsluttet den første lampe, kan du bygge videre og tilføje flere på række, så du skaber en lang og ensartet lysvæg. Det gør installationen enkel og udvidelsesmulighederne mange.Styr Amarant direkte fra din smartphone eller tablet via Philips Hue appen – her kan du tænde, slukke, dæmpe og tilpasse lyset efter behov. Forbindelse kræver en Philips Hue Bridge. Systemet giver dig også mulighed for at tidsindstille, lave scener, modtage beskeder og meget mere. Derudover kan du styre lyset med stemmeassistenter som Amazon Alexa, Apple Homekit og Google Assistant.Skab unikke stemninger og tilpas haven til alle begivenheder med op til 16 millioner farver og justerbare farvetemperaturer fra 2000 til 6500 K. Brug Philips Hue appen til at fremhæve elementer som træer, stier og terrasser, eller gem dine favoritindstillinger og hent dem frem med et tryk. Perfekt til at matche højtider, årstider og særlige anledninger.Philips Hue Amarant er fremstillet af holdbare syntetiske materialer med en elegant sort finish, som sikrer stor modstandsdygtighed mod danske vejrforhold. Lampen er IP65-certificeret, hvilket beskytter mod støv og vandstråler og gør den velegnet til installation tæt på jorden eller i udsatte udendørsområder. Class III lavspændingsdesign gør brugen ekstra sikker, og lampen er nem at montere og udvide, helt uden kompliceret el-arbejde.Trods et lavt strømforbrug på kun 20 watt leverer Amarant et kraftigt lys på 1400 lumen, svarende til en traditionel 104-watt pære. Det giver dig en energieffektiv løsning uden at gå på kompromis med lysstyrken.Gør det let at forvandle dit udendørsområde med fleksibel, intelligent og farverig belysning. Se hele udvalget af hos Butik24 og oplev nye måder at skabe stemning og tryghed i din have.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Belysning
Artikel nr.: 8718696174425
EAN: 8718696174425
Varenr.: 8718696174425
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Outdoor Amarant Floodlight
1.173 kr
Til butik
Philips Hue Outdoor Amarant Floodlight billede

Produktinformation

Udendørs spotlampe, LED, 1x20W, 1400 lumens, 16 millioner farver, betjenes med din smart-enhed via Hue Bridge (medfølger ikke), udvidelseskit til lav volt serien, Kit indeholder 1 spot, forlængerkabel og samlemuffe, kan serieforbindes med op til i alt 5 Hue Calla, Lily, Amarant eller Impress pr. strømadapter, levetid op til 25.000 timer, Sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: 915005843401
EAN: 8718696174425
Varenr.: 2916709
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Hue White And Color Ambiance Amarant Projektør
-0%1.186 kr
Før 1.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Hue White And Color Ambiance Amarant Projektør billede

Produktinformation

Flerfarvet udendørs gulvlampe, 2000-6500K til fleksibel stemning 1400 lm lysstyrke oplyser terrasser og stier Bluetooth og Zigbee samt Hue app-styring for nem opsætning Fungerer med Alexa, Google Assistant og HomeKit til stemmestyring IP65-klassificeret, syntetisk kabinet tåler regn og udendørsbrug...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Udendørsbelysning
Artikel nr.: 915005843401
EAN: 8718696174425
Varenr.: 5011306978
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Projektør Amarant
1.199 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Amarant udendørslampe
1.199 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Amarant udendørslampe
1.199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort
1.247 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Amaranth Garden projektør Wh/Farve 12V
-13%1.799 kr
Før 2.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Amarant udendørslampe
1.899 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Amarant udendørslampe
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK1.173 kr1.173 krKøb
2Proshop DK1.173 kr1.173 krKøb
3Dustin DK1.186 kr1.272,25 krKøb
4Homeshop DK1.199 kr1.199 krKøb
5Greenline1.199 kr1.199 krKøb
6LampeGuru.dk1.199 kr1.199 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.247 kr1.247 krKøb
8Estore DK1.799 kr1.799 krKøb
9BilligVVS DK1.899 kr1.899 krKøb
10LavprisVVS1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.046 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.173 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.101 kr.

Den nuværende pris på 1.173 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Philips Hue White and Color Ambiance Amarant - Lysbarre - LED - 20 W (tilsvarende 104 W) - 16 millioner farver - 2000-6500 K - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.173 kr78 kr (7%)
29. maj 20261.095 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.094 kr25 kr (2%)
12. maj 20261.069 kr104 kr (9%)
11. maj 20261.173 kr104 kr (10%)
8. maj 20261.069 kr45 kr (4%)
24. apr. 20261.114 kr33 kr (3%)
23. apr. 20261.147 kr33 kr (3%)
21. mar. 20261.114 kr4 kr (0%)
19. mar. 20261.118 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret