Gå til hovedindhold

Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm

Pris fra 335 krtil 619 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 284 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 329 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 335 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance Filament G125 E27 Globe Pære - 1-Pak
335 kr
Til butik
Philips Hue White Ambiance Filament G125 E27 Globe Pære - 1-Pak billede

Produktinformation

Hue White Ambiance filament pære, 7W (tilsvarende 40W), E27 fatning, G125 stor globe pæreform, 2200-4500 Kelvin, 550 Lumen, op til 15 000 timers levetid, designer pære, kontroller med din smart enhed ved at tilslutte til en Hue Bridge eller Hue Dimmer Switch (ikke inkluderet) , stemmestyring med Google Assistant, Alexa eller Siri, 1-pak.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: 929002478101
EAN: 8719514301542
Varenr.: 2990974
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Filament Globe White Ambiance E27 G125 7W LED 550lm
-19%341 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Hue Filament Globe White Ambiance E27 G125 7W LED 550lm billede

Produktinformation

Philips Hue Filament Globe White Ambiance E27 G125 7W LED 550lm 2200-4500 Kelvin. Varm hvid til køligt koldt lys. Kan dæmpes med Hue app og Hue Switch. Mål: Ø125 x L192mm. Find flere Philips Hue pærer HER

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Philips Hue
Farve: Hvid
EAN: 8719514301542
Varenr.: 929002478101
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance Filament Globe G125 E27
341 kr
Til butik
Philips Hue White Ambiance Filament Globe G125 E27 billede

Produktinformation

Philips Hue G125 filamentpæren er den største og mest dristige intelligente vintage-pære i serien. Med sin elegante, snoede LED-filamentteknologi og klare glasglobus kombinerer denne pære et stilfuldt retro-look med moderne smart belysning. Den leveres med en standard E27-fatning og justerbart hvidt lys, der kan ændres fra varm til kølig nuance, så du altid får den perfekte atmosfære – uanset om det er til hygge eller funktionelt lys.Oplev fuld kontrol over din belysning via Philips Hue appen, stemmestyring eller intelligent tilbehør. Du kan nemt tænde og slukke, dæmpe eller forstærke lyset med et enkelt tryk samt opsætte rutiner og timere direkte i appen. Pæren kan styres via Bluetooth uden ekstra udstyr, men ønsker du adgang til alle avancerede funktioner og fuld integration med hjemmets øvrige Hue-system, kræves Philips Hue Bridge.Lang levetid med op til 15.000 brændetimer og op til 50.000 tænd/sluk-cyklusserKombiner ikonisk vintage-design med moderne teknologi i dit hjem med Philips Hue White Ambiance Filament Globe G125. Perfekt til både stemningsfuld og funktionel belysning. Udforsk flere intelligente løsninger i vores .

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Belysning
Artikel nr.: 8719514301542
EAN: 8719514301542
Varenr.: 8719514301542
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Filament G125 E27 Smart LED-pære 550 lm
349 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm
349 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm
369 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue White Ambiance Filament E2
416 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm
439 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm
499 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hue White Ambiance Filament E27 G125 Glob
-12%519 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips G125 Globe - E27 Pære
619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK335 kr374 krKøb
2Lamper.dk341 kr341 krKøb
3Butik24 DK341 kr380 krKøb
4Av-Cables DK349 kr349 krKøb
5LampeGuru.dk349 kr349 krKøb
6Greenline369 kr369 krKøb
7Teknikproffset DK416 kr465 krKøb
8BilligVVS DK439 kr439 krKøb
9LavprisVVS499 kr499 krKøb
10Estore DK519 kr519 krKøb
11Dustin DK619 kr705,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm i 113 dage. Laveste pris i perioden er 317 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 335 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 328 kr.

Den nuværende pris på 335 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-4500K, 7W, Ø12,5 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026335 kr4 kr (1%)
13. apr. 2026331 kr2 kr (1%)
9. apr. 2026329 kr12 kr (4%)
10. feb. 2026317 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret