Gå til hovedindhold

4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm

Pris fra 259 krtil 2.299 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 2.040 kr (89% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 259 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hue White Ambiance Filament E27 ST72 Edison
-16%259 kr
Før 309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hue White Ambiance Filament E27 ST72 Edison billede

Produktinformation

Philips Hue glødelampe Edison ST72 E27 1-pack Bliv varmt til køligt hvidt lys med ST72-lyskilden. Denne LED lyskilde kombinerer klassisk stil og nye funktioner med E27 base, dobbelt snoet glødetråd, direkte dæmpning og alle smarte belysningsfunktioner. - Hvid stemningsglødetråd - Vintage lampe - Varmt hvidt til koldt dagslys - Farvetemperatur: 2200-4500K - Lysstrøm: 550 lm - E27 - Edison ST72 - Bluetooth aktiveret - Bridge-aktiveret - Hurtig kontrol med Bluetooth - Styr med app eller stemme* - Tilføj en Hue Bridge for at få adgang til mere Styr op til 10 lyskilder med Bluetooth-appen Med Hue Bluetooth-appen kan du styre dine smarte Hue-lyskilder i et enkelt rum i dit hjem. Tilføj op til 10 smarte lyskilder, og styr dem med et enkelt tryk på en knap på din mobilenhed. Styr lysene med din stemme* Styr dit lys kilder håndfrit og brug din stemme i stedet! Simple stemmekommandoer giver dig mulighed for at styre individuelle eller flere lyskilder i et rum. *Fungerer med Google Assistant og Amazon Alexa. Skab den rigtige stemning med blødt hvidt lys Hue lyskilder og lysarmaturer bruger et blødt hvidt lys. Disse smarte lyskilder, der kan dæmpes fra stærkt dagslys til dæmpet natlys, lader dig fylde dit hjem med det helt rigtige niveau af varmt lys, når du har brug for det. Vintage design møder moderne muligheder Fang udstrålingen fra den populære Edison-lyskilde med dens karakteristiske lysende indre spole og gennemsigtige globus med smarte glødetrådslyskilder. Disse smarte LED-lyskilder i retrostil kombinerer udseendet og følelsen af ​​et enkelt vintagedesign med kraften og intelligensen fra Philips Hue-belysning. Specifikationer Størrelse - Dimensioner (B × H × D): 72x164 Miljø - Driftsfugtighed: 5 % - Kan dæmpes med Hue-app og strømafbryder: Ja Garanti - 2 år Strømforbrug strong> - Energieffektivitetsmærke (EEL ): F Tekniske specifikationer - Vægt: 59g - Lampeteknologi: LED - Lysstrøm på 2.700 K: 550 lmLyskilden - Farvetemperatur: 2200-4500K - Diameter: 72 mm - Energieffektivitetsklasse: F - Stikkontakt: E27 - Formfaktor: ST72 - Højde: 164 mm - Indgangsspænding: 220V-240V - Levetid: 15.000 h - Lysstrøm: Varmt hvidt til køligt dagslys - Lysstrøm: 550 lm - Maks. effekt under brug: 7 W - Maks. standby-effekt: 0,5 W - Antal tænd/sluk: 50.000 - Effektfaktor: 0,6 - Specificeret levetid: 15.000 h - Opgraderbar software: når den er tilsluttet Bluetooth-appen eller Hue Bridge - Start: Øjeblikkelig 100 % lysstrøm - Watt: 7 W - Kommunikationsprotokol: Bluetooth og Zigbee - Opgraderbar software: Når den er tilsluttet Bluetooth-app eller Hue Bridge Pakkens indhold - Hue-lys: 1 Kompatibilitet - HomeKit-kompatibel : Ja - IOS: Ja - Stemmeassistenter: Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit (via Hue Bridge), Microsoft Cortana (via Hue Bridge) Produktdokument...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Lys
Vægt: 0.19g
Artikel nr.: ONC-929002477901
EAN: 8719514301504
Varenr.: 28457
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambience 7W Fil ST72 R E27 - 929002477901
-24%319 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Hue White Ambience 7W Fil ST72 R E27 - 929002477901 billede

Produktinformation

Philips Hue Philips HueWhiteAmbience 7W Fil ST72 R E27 - 929002477901Philips Hue White ambiance Filament er en serie af unikke intelligente LED pærer, der tilfører et klassisk udtryk og en rig atmosfære til dit hjemMed et snoet filament, der er synlig igennem det transparente glas, kombinerer filamentpærerne moderne funktioner med et både stilrent og elegant vintage udtrykDenne store dråbeformede ST72 Edison pære kan nemt fungere som den eneste lyskilde i hvilket som helst rum, hvor du ønsker...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Philips Hue Lyskilder
Vægt: 1g
Artikel nr.: 929002477901
EAN: 8719514301504
Varenr.: 2214448
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance Filament Edison ST72 E27
325 kr
Til butik
Philips Hue White Ambiance Filament Edison ST72 E27 billede

Produktinformation

Oplev stemningsfuld og intelligent belysning med Philips Hue White Ambiance Filament Edison ST72 E27. Denne LED-pære kombinerer klassisk vintage-look med moderne teknologi takket være det snoede indvendige filament og en varm amber-coating, der leverer et elegant udtryk i hjemmet. Pæren er konstrueret med varmebestandige materialer og er skabt til drift fra -20°C til 45°C.Tilpas lyset præcist efter behov og stemning – fra varmt til køligt hvidt lys (2200K til 4500K). Pæren tændes øjeblikkeligt med 100% lysstyrke og kan nemt dæmpes trinløst ned til et lavt natlys-niveau, perfekt både til hyggestunder og arbejdsbelysning. Den understøtter op til 50.000 tænd/sluk-cyklusser og har en forventet levetid på 15.000 timer.Styr belysningen direkte via Hue appen, stemmeassistenter som Alexa, Google Assistant eller Apple HomeKit, eller brug kompatibelt intelligent tilbehør. Gør hverdagen nemmere med funktioner som tænd/sluk, dæmpning, indstilling af rutiner og timere samt mulighed for avancerede funktioner som geofencing ved tilslutning til Hue Bridge.Med kun 7W strømforbrug (erstatter en 40W glødepære) er denne LED-pære særdeles energieffektiv. Pæren har et lavt standbyforbrug på maks. 0,5W og fungerer optimalt ved fugt mellem 5–95% (ikke-kondenserende). IP20-klassificeringen sikrer, at den er egnet til indendørs brug. Øjeblikkelig tænding uden ventetid og indbyggede varmebestandige komponenter bidrager til sikker og pålidelig drift.Pæren passer til de fleste lamper og armaturer takket være den almindelige E27-fatning. Dens klassiske Edison-form og vintage-udstråling tilfører enhver indretning et sofistikeret præg, samtidig med at du får adgang til hele suiten af intelligente Philips Hue belysningsfunktioner.Opgrader din belysning i hjemmet med en LED-pære, der forener tidløst design og intelligent styring. Se flere løsninger i vores .

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Belysning
Artikel nr.: 8719514301504
EAN: 8719514301504
Varenr.: 8719514301504
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance Filament ST72 E27 Stor Edison - 1-Pak
334 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White ambiance Filament ST72 Edison - E27 pære
348 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Filament Edison White Ambiance ST72 7W LED E27 550lm
-12%368 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Philips Hue Filament E27 7W 550 lumen 1-pak
384,31 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue White Ambiance Filament E2
468 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips St72 Edison - E27 Pære
619 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm
2.099 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm
2.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm
2.299 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm
2.299 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Estore DK259 kr259 krKøb
2Homeshop DK319 kr319 krKøb
3Butik24 DK325 kr364 krKøb
4Proshop DK334 kr373 krKøb
5CS MEGASTORE DK348 kr387 krKøb
6Lamper.dk368 kr368 krKøb
7EL-GROSSISTEN384,31 kr384,31 krKøb
8Teknikproffset DK468 kr517 krKøb
9Dustin DK619 kr705,25 krKøb
10LavprisEl2.099 kr2.099 krKøb
11LampeGuru.dk2.199 kr2.199 krKøb
12BilligVVS DK2.299 kr2.299 krKøb
13Greenline2.299 kr2.299 krKøb
14LavprisVVS2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm

PriceData har fulgt prisen på 4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm i 79 dage. Laveste pris i perioden er 259 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 314 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 290 kr.

Den nuværende pris på 259 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for 4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for 4 stk Philips Hue White Ambiance E27 edisonpære, 2200K-6500K, 7W, Ø7,2 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026259 kr40 kr (13%)
4. apr. 2026299 kr10 kr (3%)
17. mar. 2026289 kr25 kr (8%)
16. mar. 2026314 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret