Gå til hovedindhold

Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak

Philips HueCentral styring af hjemmetVintage filament designStemningsbelysningEAN: 8719514301481

Philips Hue White Ambiance Filament G93 E27 kombinerer klassisk vintage look med moderne smart funktionalitet. 7W LED med filament design og temperaturjustering. Læs mere

Pris fra 259 krtil 479 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 220 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 254 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 259 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-6500K, 7W, Ø9,3 cm
259 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-6500K, 7W, Ø9,3 cm
268 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance Filament G93 E27 Globe - 1-Pak
268 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance Filament Globe G93 E27
269 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-6500K, 7W, Ø9,3 cm
269 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth
286 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Filament Globe White Ambiance E27 G93 7W LED 550lm
-9%308 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Filament G93 E27 Smart LED-pære 550 lm
349 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Hue White Ambiance Filament E2
385 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-6500K, 7W, Ø9,3 cm
409 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue White Ambiance E27 globepære, 2200K-6500K, 7W, Ø9,3 cm
479 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline259 kr259 krKøb
2LavprisEl268 kr268 krKøb
3Proshop DK268 kr307 krKøb
4Butik24 DK269 kr308 krKøb
5LampeGuru.dk269 kr269 krKøb
6WATTOO.DK286 kr286 krKøb
7Lamper.dk308 kr308 krKøb
8Av-Cables DK349 kr349 krKøb
9Teknikproffset DK385 kr434 krKøb
10BilligVVS DK409 kr409 krKøb
11LavprisVVS479 kr479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Hue White Ambiance Filament G93 E27

Philips Hue

Philips Hue White Ambiance Filament G93 E27 kombinerer klassisk vintage look med moderne smart funktionalitet. 7W LED med filament design og temperaturjustering.

• smart pære
• hue pære
• filament pære
• globe pære
• intelligent belysning
• dæmpbar pære
• vintage pære
• Stemningsbelysning
• Vintage filament design

Beskrivelse

Philips Hue White Ambiance Filament G93 E27 er en elegant LED-pære der kombinerer vintage filament design med moderne smart funktionalitet. Pæren har et snoet indvendigt filament synligt gennem klart glas, der giver et unikt retro-udtryk samtidig med alle intelligente belysningsmuligheder. Med 7W strømforbrug tilsvarer den 40W traditionelle pærer og har en levetid på 15.000 timer. Du kan justere farvetemperaturen mellem 2200-4500 Kelvin for alt fra varmt hyggeligt lys til koldt energigivende lys. Pæren styres via Hue app, stemmekommandoer eller smart tilbehør, og er kompatibel med Amazon Alexa, Apple HomeKit og Google Assistant. Perfekt til at skabe stemningsfuld belysning med klassisk elegance.

Specifikationer

effekt:7W (40W ækvivalent)
sokkel:E27
garanti:2 år
levetid:15.000 timer
dæmpbar:Ja
lysstyrke:550 lumen
pæreform:G93 Globe
spænding:220-240V AC
kommunikation:Bluetooth, Zigbee
kompatibilitet:Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant
farvetemperatur:2200-4500 Kelvin
energieffektivitetsklasse:G

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan pæren dæmpes?

Ja, Philips Hue White Ambiance kan dæmpes og temperaturjusteres mellem 2200-4500 Kelvin via Hue appen eller stemmekommandoer.

Hvor længe holder pæren?

Pæren har en forventet levetid på op til 15.000 timer, hvilket svarer til mange års normal brug.

Skal jeg have en Hue Bridge?

Nej, pæren kan styres direkte via Bluetooth med Hue appen. En Bridge giver dog adgang til flere funktioner og fjernbetjening.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak

PriceData har fulgt prisen på Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak i 112 dage. Laveste pris i perioden er 254 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 269 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 261 kr.

Den nuværende pris på 259 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Philips Hue E27 LED-pre, G93 Globe-filament, White Ambiance, Zigbee + Bluetooth - 5 pak de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026259 kr9 kr (3%)
12. maj 2026268 kr1 kr (0%)
11. maj 2026269 kr1 kr (0%)
4. maj 2026268 kr3 kr (1%)
2. maj 2026265 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026264 kr4 kr (1%)
20. apr. 2026268 kr11 kr (4%)
29. mar. 2026257 kr3 kr (1%)
2. mar. 2026254 kr3 kr (1%)
1. mar. 2026257 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret