Gå til hovedindhold

Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white

PhilipsEAN: 8720689023160
Pris fra 532 krtil 679 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 147 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 532 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 5300 series HX7108/03 Elektrisk tandbørste Hvid
532 kr
Til butik
Philips 5300 series HX7108/03 Elektrisk tandbørste Hvid billede

Produktinformation

Philips Sonicare 5300 series HX7108 - Tandbørste - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: HX7108/03
EAN: 8720689023160
Varenr.: 1004248071
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white
621 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Sonicare 5300 HX7108/03 - genopladelig elektrisk tandbørste
-28%659 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Sonicare 5300 HX7108/03 - genopladelig elektrisk tandbørste billede

Produktinformation

Effektiv daglig tandbørstning med sonisk teknologiFå en grundig og behagelig rengøring med Philips Sonicare 5300. Denne genopladelige, soniske tandbørste til voksne leverer op til 62.000 bevægelser pr. minut og er skabt til Daglig pleje. Det ovale børstehoved når nemt rundt, mens den indbyggede timer guider dig gennem 4 × 30 sekunder for i alt 2 minutter - så du børster jævnt i hele munden.Komfort, kontrol og klar til rejsenTo hastigheder og justerbar fart gør det let at tilpasse børstningen. Tryksensoren hjælper med at beskytte tænder og tandkød, og en indikator minder dig om at skifte børstehoved. Sættet indeholder 2 børstehoveder, 1 håndtag, oplader og praktisk rejseetui - ideelt til ren og frisk mundpleje, uanset hvor du er.Type: Sonisk tandbørsteFormål: VoksenBørstetilstande: Daglig pleje (1 tilstand)Hastigheder: 2, justerbarBevægelser: 62.000 pr. minutTryksensor: JaIndbygget timer: Ja (4 × 30 sek., 2 min.)Børstehovedform: OvalFarve: HvidAntal børstehoveder: 2 stk.Medfølgende dele: 1 håndtag, oplader, rejseetuiStrømkilde: Batteri, indbygget genopladeligt Li‑ionAC-indgang: 100 – 240 VMaks. batteritid: 504 t...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Tandbørster
Vægt: 0.47g
EAN: 8720689023160
Varenr.: 2155238
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Sonicare 5300 HX7108/03 - genopladelig elektrisk tandbørste
-27%679 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK532 kr532 krKøb
2Proshop DK621 kr660 krKøb
3Boligcenter DK659 kr659 krKøb
4Vivas DK679 kr758 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white

PriceData har fulgt prisen på Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white i 27 dage. Laveste pris i perioden er 532 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 788 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 703 kr.

Den nuværende pris på 532 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 32% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Philips Eltandbørste Sonicare 5300 series HX7108 - tooth brush - white de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026532 kr2 kr (0%)
28. maj 2026534 kr39 kr (7%)
25. maj 2026573 kr1 kr (0%)
23. maj 2026572 kr2 kr (0%)
22. maj 2026570 kr129 kr (18%)
21. maj 2026699 kr86 kr (11%)
17. maj 2026785 kr1 kr (0%)
16. maj 2026784 kr1 kr (0%)
15. maj 2026785 kr1 kr (0%)
13. maj 2026784 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret