Gå til hovedindhold

Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru

PhilipsLyd – tilbehørOp til 7x bedre plakfjernelseDaglig tandpleje for voksneEAN: 8720689025201

Philips Sonicare 5300 med næste generations sonisk teknologi - 62.000 bevægelser pr. minut, 2 intensitetsniveauer, trykalarm og 21 dages batterilevetid. Læs mere

Pris fra 502 krtil 1.049 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 547 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 459 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 502 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare 5300 HX7101/02 Elektrisk tandbørste Sort
502 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Eltandbørste HX7101/02
551 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 5300 HX7101/02 - sort
-5%629 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 5300 HX7101/02 - sort
-4%649 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru
649 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Sonicare 5300 Genopladelig tandbørste - HX7101/02
690 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Eltandborste Sonicare HX7101/02
-10%772 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elektrisk tandbørste Sonicare HX7101/02
-13%1.049 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK502 kr502 krKøb
2Proshop DK551 kr590 krKøb
3Boligcenter DK629 kr629 krKøb
4Vivas DK649 kr718 krKøb
5Ultrashop649 kr649 krKøb
6Butik24 DK690 kr690 krKøb
7Teknikproffset DK772 kr821 krKøb
8Estore DK1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Sonicare 5300 HX7101/02 Elektrisk Tandbørste Sort

Philips

Philips Sonicare 5300 med næste generations sonisk teknologi - 62.000 bevægelser pr. minut, 2 intensitetsniveauer, trykalarm og 21 dages batterilevetid.

• elektrisk tandbørste
• sonisk tandbørste
• Sonicare
• tandbørste
• tandpleje
• plakfjernelse
• tandkødsbeskyttelse
• rejsetandbørste
• Daglig tandpleje for voksne
• Op til 7x bedre plakfjernelse

Beskrivelse

Philips Sonicare 5300 er en avanceret elektrisk tandbørste med næste generations sonisk teknologi, der leverer op til 62.000 børstehårbevægelser pr. minut for overlegen plakfjernelse. Med 2 intensitetsniveauer kan du tilpasse børstning til dine behov - kraftig til grundig rengøring eller mild til følsomme tænder og tandkød. Den indbyggede trykalarm beskytter dit tandkød ved at advare og reducere hastigheden, hvis du børster for hårdt. SmarTimer og BrushPacer guider dig til korrekt 2-minutters børstning i fire 30-sekunders intervaller. Det ergonomiske, lasersvejste håndtag sikrer komfort og holdbarhed, mens Lithium ION-batteriet holder op til 21 dage på én opladning. BrushSync påminder om udskiftning af børstehoved, og den medfølgende kompakte rejsetaske gør den perfekt til både daglig brug og rejser.

Specifikationer

Timer:2-minutters SmarTimer med BrushPacer
Vægt:0.43 kg med tilbehør
Garanti:2 års producent garanti
Spænding:100-240V universal
Tryksensor:Indbygget trykalarm for tandkødsbeskyttelse
Børstehoved:W2 Optimal White børstehoved
Batterilevetid:Op til 21 dage på én opladning
Batteriteknologi:Lithium-Ion genopladeligt
Sonisk teknologi:Op til 62.000 børstehårbevægelser pr. minut
Intensitetsniveauer:2 niveauer - kraftig og mild

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor effektiv er Sonicare 5300 til plakfjernelse?

Sonicare 5300 fjerner op til 7 gange mere plak end manuel tandbørstning takket være sonisk teknologi med 62.000 børstehårbevægelser pr. minut og avanceret væskestrøm.

Hvad gør trykalarm funktionen?

Den indbyggede trykalarm registrerer hvis du børster for hårdt, advarer gennem vibration og pulserende lyd, og reducerer automatisk børstehastigheden for at beskytte dit tandkød.

Hvor længe holder batteriet på én opladning?

Lithium ION-batteriet holder op til 21 dage ved normal brug (2 gange dagligt i 2 minutter). Den har også lavt batteri indikator, så du ved hvornår det skal oplades.

Følger der tilbehør med tandbørsten?

Ja, pakken inkluderer håndtag, W2 Optimal White børstehoved, opladerbase, kompakt rejsetaske til opbevaring og transport samt brugsanvisning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru

PriceData har fulgt prisen på Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru i 179 dage. Laveste pris i perioden er 459 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 548 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 509 kr.

Den nuværende pris på 502 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Periuta de dinti electrica PHILIPS Sonicare 5300 HX7101/02, 62000 miscari/min, 1 program, 1 capat, Negru de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026502 kr33 kr (6%)
3. maj 2026535 kr40 kr (8%)
1. maj 2026495 kr7 kr (1%)
24. apr. 2026502 kr6 kr (1%)
23. apr. 2026508 kr6 kr (1%)
20. apr. 2026502 kr43 kr (9%)
19. apr. 2026459 kr43 kr (9%)
13. apr. 2026502 kr46 kr (8%)
10. apr. 2026548 kr46 kr (9%)
26. mar. 2026502 kr29 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret