Gå til hovedindhold

Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581759377
Pris fra 894 krtil 1.269 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 375 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 893 kr 26. maj

Sammenlign priser på Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 894 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Philips 241E1SCA - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - VA
894 kr
Til butik
24" Philips 241E1SCA - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - VA billede

Produktinformation

Philips 241E1SCA monitor leverer medrivende buede billeder og høj kontrast til hverdagsproduktivitet og underholdning med et VA-panel. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 75Hz Panel type: VA Tilslutninger: HDMI, VGA Særlige funktioner: AMD FreeSync; Curved screen; Anti-glare coating Høj kontrast og FreeSync‑understøttelse forbedrer dybde og bevægelsesfluiditet, hvilket gør længere arbejdsperioder og videoafspilning mere behagelige.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 241E1SCA/00
EAN: 8712581759377
Varenr.: 2806721
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" Philips E Line buet Full HD VA - sort
-2%1.019 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" Philips E Line buet Full HD VA - sort billede

Produktinformation

Fordele ved buet skærm til hjemmetPhilips E Line 24" er en buet Full HD-skærm designet til hjemmet. Det buede 1500R VA-panel omslutter dit synsfelt, så film, spil og hverdagsopgaver føles mere indlevende. Med AMD FreeSync og op til 75 Hz får du flydende billeder, mens Flicker-Free og LowBlue-teknologi gør lange sessions mere behagelige for øjnene. Indbyggede højttalere gør det nemt at komme i gang uden ekstra udstyr.Til arbejde, studie og underholdningDen matbehandlede LCD-skærm på 23,6" leverer skarp 1080p-opløsning, høj kontrast på 3000:1 og brede betragtningsvinkler på 178°/178°. SmartContrast og SmartImage Game hjælper med at optimere billedet efter indholdet. Tilslut nemt via HDMI eller VGA og brug hovedtelefonudgangen til privat lytning. Skærmen kan vippes for den rette vinkel og understøtter VESA 100 × 100 mm til væg- eller armmontering.Skærmstørrelse: 23,6" / 59,9 cmOpløsning: 1920 × 1080 (Full HD)Paneltype: VA, buet 1500ROpdateringshastighed: Maks. 75 HzResponstid: 4 msLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 3000:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Overflade: Mat, antirefleks (3H)Farver: 16,7 mio., sRGB 100,78 %Tilslutninger: 1 × HDMI, 1 × VGA, lydindgang, hovedtelefonudgangHøjttalere: 2 × 3 W (RMS 6 W)AMD FreeSync: JaStrømforbrug (typisk/standby): 27,9 W / 0,5 WMål med fod: H × B × D: 41,3 × 53,6 × 20,2 cmVægt med fod: 3,54 kgVESA-montering: 100 × 100 mm...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 8.46g
EAN: 8712581759377
Varenr.: 1905399
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips E-line 241E1SCA 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz
1.037 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" Philips E Line buet Full HD VA - sort
-2%1.039 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk
1.121 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips E-line 241E1SCA 24 VA 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz
1.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK894 kr933 krKøb
2Boligcenter DK1.019 kr1.019 krKøb
3CompuMail DK1.037 kr1.037 krKøb
4Vivas DK1.039 kr1.128 krKøb
5Geekd1.121 kr1.121 krKøb
6Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk i 186 dage. Laveste pris i perioden er 758 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 1.219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 949 kr.

Den nuværende pris på 894 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Philips E-line 241E1SCA 24 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz Skærm - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026894 kr1 kr (0%)
26. maj 2026893 kr40 kr (4%)
25. maj 2026933 kr3 kr (0%)
23. maj 2026930 kr26 kr (3%)
22. maj 2026956 kr73 kr (7%)
21. maj 20261.029 kr20 kr (2%)
20. maj 20261.009 kr53 kr (6%)
8. maj 2026956 kr16 kr (2%)
7. maj 2026940 kr2 kr (0%)
6. maj 2026942 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret