Gå til hovedindhold

Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur

PhilipsStrygejernEAN: 8720389016158
Pris fra 482 krtil 619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 137 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 482 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 7000 series DST7061/30 strygejern Dampstrygejern SteamGlide Elite strygesål 3000 W Lilla
482 kr
Til butik
Philips 7000 series DST7061/30 strygejern Dampstrygejern SteamGlide Elite strygesål 3000 W Lilla billede

Produktinformation

Philips 7000 series DST7061/30 strygejern Dampstrygejern SteamGlide Elite strygesål 3000 W Lilla

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: DST7061/30
EAN: 8720389016158
Varenr.: 1001124413
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern Azur 7000 Series DST7061 - steam iron - sole plate: SteamGlide Elite
532 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur
533 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips 7000 Series DST7061/30 dampstrygejern - 3.000 W, SteamGlide Elite, mørk lilla
-31%579 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips 7000 Series DST7061/30 dampstrygejern - 3.000 W, SteamGlide Elite, mørk lilla
-30%599 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 7000 series DST7061/30 strygejern Dampstrygejern SteamGlide Elite strygesål 3000 W Lilla
619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK482 kr482 krKøb
2Proshop DK532 kr571 krKøb
3CS MEGASTORE DK533 kr572 krKøb
4Boligcenter DK579 kr579 krKøb
5Vivas DK599 kr668 krKøb
6Ultrashop619 kr619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur

PriceData har fulgt prisen på Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur i 181 dage. Laveste pris i perioden er 482 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 723 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 532 kr.

Den nuværende pris på 482 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7061 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørk purpur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026482 kr10 kr (2%)
23. maj 2026492 kr10 kr (2%)
20. maj 2026502 kr8 kr (2%)
19. maj 2026494 kr3 kr (1%)
17. maj 2026491 kr11 kr (2%)
16. maj 2026502 kr11 kr (2%)
15. maj 2026491 kr11 kr (2%)
14. maj 2026502 kr11 kr (2%)
12. maj 2026513 kr18 kr (4%)
9. maj 2026495 kr23 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret