Gå til hovedindhold

Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul

PhilipsEAN: 8720389016103
Pris fra 541 krtil 699 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 158 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 522 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 541 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Azur 7000 Series DST7060 Dampstrygejern 3000W Blå Gul
541 kr
Til butik
Philips Azur 7000 Series DST7060 Dampstrygejern 3000W Blå Gul billede

Produktinformation

Philips Azur 7000 Series DST7060 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Elite - 3000 W - mørkeblå/gul

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: DST7060/20
EAN: 8720389016103
Varenr.: 1001301193
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern Azur 7000 Series DST7060/20
544 kr
Til butik
Philips Dampstrygejern Azur 7000 Series DST7060/20 billede

Produktinformation

Dampstrygejern med automatisk afbrydelse, såleplade: SteamGlide Elite, 3000 W, 55 g/min kontinuerlig damp, 250 g dampboost, Sikker auto-sluk, Quick Calc release, Drip-stop system, ekstra stor vandtank: 300 ml, Vertikal damp, mørkeblå/gul

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Strygning
Artikel nr.: DST7060/20
EAN: 8720389016103
Varenr.: 3183084
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Azur 7000 Series DST7060 Dampstrygejern 3000W Blå Gul
627 kr
Til butik
Philips Azur 7000 Series DST7060 Dampstrygejern 3000W Blå Gul billede

Produktinformation

Afskalningshindrende system: Quick Calc Release, Bundpladetype: SteamGlide Elite, Farve: Mørkeblå/gul, Producentgaranti: 2 år, Produktbeskrivelse: Philips Azur 7000 Series DST7060 - dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Elite, Produkttype: Dampstrygejern med automatisk afbrydelse, Spænding: 220 - 240 V / 50 - 60 Hz, Strømforbrug: 3000 W.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Strygejern
EAN: 8720389016103
Varenr.: C66562
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul
-7%659 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul
-7%679 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Azur 7000 Series DST7060 Dampstrygejern 3000W Blå Gul
699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK541 kr541 krKøb
2Proshop DK544 kr583 krKøb
3Teknikproffset DK627 kr686 krKøb
4Boligcenter DK659 kr659 krKøb
5Vivas DK679 kr748 krKøb
6Ultrashop699 kr699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul

PriceData har fulgt prisen på Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul i 178 dage. Laveste pris i perioden er 522 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 630 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 561 kr.

Den nuværende pris på 541 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7060 dampstrygejern - 3.000 W, mørkeblå/gul de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026541 kr4 kr (1%)
31. maj 2026545 kr3 kr (1%)
29. maj 2026548 kr6 kr (1%)
28. maj 2026554 kr10 kr (2%)
27. maj 2026544 kr3 kr (1%)
24. maj 2026541 kr10 kr (2%)
23. maj 2026551 kr2 kr (0%)
20. maj 2026553 kr15 kr (3%)
19. maj 2026538 kr3 kr (1%)
18. maj 2026535 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret