Gå til hovedindhold

Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå

PhilipsStrygejernEAN: 8720389015953
Pris fra 366 krtil 469 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 103 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 365 kr 29. maj

Sammenlign priser på Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 366 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Azur 7000 series DST7012 Dampstrygejern 2600W Grøn
366 kr
Til butik
Philips Azur 7000 series DST7012 Dampstrygejern 2600W Grøn billede

Produktinformation

Philips Azur 7000 series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - Grøn

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: DST7012/70
EAN: 8720389015953
Varenr.: 1001098365
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå
373 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips 7000 series DST7012/70 iron Steam iron SteamGlide Plus soleplate 2600 W Green, Grey
396 kr
Til butik
Philips 7000 series DST7012/70 iron Steam iron SteamGlide Plus soleplate 2600 W Green, Grey billede

Produktinformation

Afskalningshindrende system: Quick Calc Release, Bundpladetype: SteamGlide Plus, Farve: Grøn, Produktbeskrivelse: Philips Azur 7000 series DST7012 - dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus, Produkttype: Dampstrygejern, Spænding: 240 V, Strømforbrug: 2600 W.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Strygejern
EAN: 8720389015953
Varenr.: C66526
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern Azur 7000 Series DST7012 - steam iron - sole plate: SteamGlide Plus
432 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Azur 7000 series DST7012 Dampstrygejern 2600W Grøn
439 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dampsstrygejern Philips Azur 7000 Series DST7012/70 - 2600 W - grøn/grå
-21%449 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dampsstrygejern Philips Azur 7000 Series DST7012/70 - 2600 W - grøn/grå
-20%469 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK366 kr366 krKøb
2CS MEGASTORE DK373 kr412 krKøb
3Teknikproffset DK396 kr455 krKøb
4Proshop DK432 kr471 krKøb
5Ultrashop439 kr439 krKøb
6Boligcenter DK449 kr449 krKøb
7Vivas DK469 kr548 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå

PriceData har fulgt prisen på Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå i 164 dage. Laveste pris i perioden er 359 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 472 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 393 kr.

Den nuværende pris på 366 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7012 - Dampstrygejern - såleplade: SteamGlide Plus - 2600 W - grøn/grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026366 kr1 kr (0%)
29. maj 2026365 kr4 kr (1%)
27. maj 2026369 kr4 kr (1%)
25. maj 2026365 kr4 kr (1%)
23. maj 2026369 kr4 kr (1%)
21. maj 2026365 kr3 kr (1%)
18. maj 2026368 kr4 kr (1%)
16. maj 2026372 kr4 kr (1%)
15. maj 2026368 kr4 kr (1%)
14. maj 2026372 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret