Gå til hovedindhold

Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå

PhilipsStrygejernEAN: 8720389015632
Pris fra 440 krtil 569 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 129 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 440 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Azur 7000 Series DST7030 Dampstrygejern 2800W Blå
440 kr
Til butik
Philips Azur 7000 Series DST7030 Dampstrygejern 2800W Blå billede

Produktinformation

Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: DST7030/20
EAN: 8720389015632
Varenr.: 1001130111
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern Azur 7000 Series DST7030 - steam iron - sole plate: SteamGlide Plus
469 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå
499 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Azur 7000 Series DST7030 Dampstrygejern 2800W Blå
508 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Azur 7000 Series DST7030 dampstrygejern - 2.800 W - mørkeblå
-20%529 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Azur 7000 Series DST7030 dampstrygejern - 2.800 W - mørkeblå
-19%549 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Azur 7000 Series DST7030 Dampstrygejern 2800W Blå
569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK440 kr440 krKøb
2Proshop DK469 kr508 krKøb
3CS MEGASTORE DK499 kr538 krKøb
4Teknikproffset DK508 kr567 krKøb
5Boligcenter DK529 kr529 krKøb
6Vivas DK549 kr618 krKøb
7Ultrashop569 kr569 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå

PriceData har fulgt prisen på Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå i 174 dage. Laveste pris i perioden er 440 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 640 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 509 kr.

Den nuværende pris på 440 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for Philips Azur 7000 Series DST7030 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2800 W - mørkeblå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026440 kr12 kr (3%)
30. apr. 2026452 kr10 kr (2%)
24. apr. 2026462 kr10 kr (2%)
22. apr. 2026472 kr5 kr (1%)
21. apr. 2026467 kr3 kr (1%)
19. apr. 2026464 kr8 kr (2%)
17. apr. 2026472 kr3 kr (1%)
16. apr. 2026469 kr8 kr (2%)
15. apr. 2026461 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026462 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret