Gå til hovedindhold

Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W

PhilipsEAN: 8720389003073
Pris fra 283 krtil 645 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 362 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 270 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 283 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 3000 series DST3040 Dampstrygejern 2600W Blå Hvid
283 kr
Til butik
Philips 3000 series DST3040 Dampstrygejern 2600W Blå Hvid billede

Produktinformation

Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: DST3040/70
EAN: 8720389003073
Varenr.: 999677779
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 3000 series DST3040 Dampstrygejern 2600W Blå Hvid
419 kr
Til butik
Philips 3000 series DST3040 Dampstrygejern 2600W Blå Hvid billede

Produktinformation

Philips 3000 series DST3040 Dampstrygejern 2600W Blå Hvid Oplev effektiv strygning med Philips 3000 series DST3040 Dampstrygejern, der står klar til at give dine tøjstykkers udseende et løft. Med en kraftfuld effekt på 2600W varmes dampstrygejernet hurtig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Forside
EAN: 8720389003073
Varenr.: 64007
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips 3000 Series DST3040/70 dampstrygejern - keramisk strygesål, 2.400 W - Blå
-2%429 kr
Før 439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips 3000 Series DST3040/70 dampstrygejern - keramisk strygesål, 2.400 W - Blå billede

Produktinformation

Effektiv tøjpleje med dampstrygejernFå glatte resultater hver dag med Philips 3000 Series DST3040/70. Det kraftige damptryk udglatter folder hurtigt, mens den glidende keramiske strygesål gør det nemt at komme rundt i hjørner og over knapper. Den opvarmes på ca. 35 sekunder, så du kan komme i gang med strygningen med det samme.Gennemført funktionalitet til hverdagenDette dampstrygejern leverer kontinuerlig damp på 40 g/min og en dampskudsfunktion på op til 200 g/min til de genstridige folder. Det kan bruges lodret til let opfriskning af hængende tøj og gardiner. Anti-dryp holder tøjet fri for vandpletter, og automatisk afkalkning gør vedligeholdelsen enkel. Vandbeholderen rummer 0,3 l og er egnet til almindeligt postevand. Energisparetilstand og automatisk sluk giver tryg og bevidst brug.Type: DampstrygejernEffekt: 2.400 WOpvarmningstid: 35 sStrygesål: KeramiskKontinuerlig damp: 40 g/minDampskud: 200 g/minLodret damp: JaAnti-dryp: JaAutomatisk afkalkning: JaEnergisparetilstand: JaAutomatisk sluk: JaSprayfunktion: JaVandtank: 0,3 l (egnet til postevand)Ledningslængde: 1,9 m, drejeligFarve: BlåStrømforsyning: 220–240 V ACMål (H × B × D): 14,3 × 12,1 × 29,0 cmVægt: 1,2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Strygejern og Steamere
Vægt: 1.54g
EAN: 8720389003073
Varenr.: 2118664
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips 3000 Series DST3040/70 dampstrygejern - keramisk strygesål, 2.400 W - Blå
-2%449 kr
Før 459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern 3000 series DST3040 - steam iron - sole plate: ceramic
584 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W
645 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK283 kr283 krKøb
2Ultrashop419 kr419 krKøb
3Boligcenter DK429 kr429 krKøb
4Vivas DK449 kr528 krKøb
5Proshop DK584 kr623 krKøb
6CS MEGASTORE DK645 kr684 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W

PriceData har fulgt prisen på Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W i 123 dage. Laveste pris i perioden er 270 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 419 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 296 kr.

Den nuværende pris på 283 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Philips 3000 series DST3040 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 2600 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026283 kr2 kr (1%)
30. maj 2026281 kr2 kr (1%)
29. maj 2026279 kr4 kr (1%)
28. maj 2026283 kr10 kr (3%)
27. maj 2026293 kr11 kr (4%)
26. maj 2026282 kr11 kr (4%)
25. maj 2026293 kr13 kr (5%)
24. maj 2026280 kr4 kr (1%)
23. maj 2026284 kr9 kr (3%)
22. maj 2026293 kr11 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret