Gå til hovedindhold

Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd

PhanteksComputerkomponenterEAN: 0886523303695
Pris fra 883,41 krtil 1.629 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 745,59 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 880,69 kr 25. maj

Sammenlign priser på Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 883.41 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd
883,41 kr
Til butik
Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd billede

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Alle kabinetter
Farve: 1
Artikel nr.: PH-ES524XTG_DMW01
EAN: 0886523303695
Varenr.: 24018302
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Phanteks Evolv Series X2 Tower Udvidet ATX Hvid
999 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks Evolv Series X2 - Kabinet - Tower - Hvid
1.377 kr
Til butik
Phanteks Evolv Series X2 - Kabinet - Tower - Hvid billede

Produktinformation

Miditower, ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 250mm lang), front med 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, 2 x USB 3.0 Gen 1 Type-A & lyd tilslutninger, 5 x 2.5" / 2 x 3.5" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 360mm radiator, max CPU køler højde: 170 mm, max grafikkortlængde: 38 cm, front panel: tempered glass, side vindue: tempered glass, farve: hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: PH-ES524XTG_DMW01
EAN: 0886523303695
Varenr.: 3438037
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Phanteks Evolv X2, hærdet glas, hvid
1.419 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Phanteks Evolv X2, hærdet glas, hvid
1.439 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Phanteks Evolv Series X2 Tower Udvidet ATX Hvid
1.629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK883,41 kr922,41 krKøb
2CompuMail DK999 kr999 krKøb
3Proshop DK1.377 kr1.377 krKøb
4Boligcenter DK1.419 kr1.419 krKøb
5Vivas DK1.439 kr1.678 krKøb
6Ultrashop1.629 kr1.629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd i 152 dage. Laveste pris i perioden er 880,69 kr (registreret d. 25. maj 2026), højeste er 1.321 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.071 kr.

Den nuværende pris på 883,41 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - sølvhvid - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026883,41 kr
31. maj 2026882,75 kr
30. maj 2026881,91 kr
28. maj 2026882,75 kr2,06 kr (0%)
25. maj 2026880,69 kr34,91 kr (4%)
24. maj 2026915,6 kr1,79 kr (0%)
23. maj 2026913,81 kr228,44 kr (20%)
29. apr. 20261.142,25 kr90,25 kr (9%)
19. feb. 20261.052 kr82,75 kr (7%)
18. feb. 20261.134,75 kr82,75 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret