Gå til hovedindhold

Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd

PhanteksComputerkomponenterEAN: 0886523303688
Pris fra 1.071,24 krtil 1.500,19 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 428,95 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 895,99 kr 3. maj

Sammenlign priser på Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1071.24 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd
1.071,24 kr
Til butik
Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd billede

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Alle kabinetter
Farve: 1
Artikel nr.: PH-ES524XTG_DBK01
EAN: 0886523303688
Varenr.: 21973389
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Phanteks Evolv X2 Case Brushed Black Mid Tower (sort)
1.080 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Phanteks Evolv Series X2 - Kabinet - Tower - Sort
1.149 kr
Til butik
Phanteks Evolv Series X2 - Kabinet - Tower - Sort billede

Produktinformation

Mid-Tower-kabinet med hærdet glas og gennemsigtigt chassis, børstet sort aluminiuminteriør og et vertikalt luftstrømsdesign, der trækker frisk luft ind fra bunden og leder varm luft ud gennem de skrå topventiler. Evolv X2 kombinerer et flydende chassis og integreret D-RGB-belysning (3 forudinstallerede strips, kræver Phanteks-controller eller et adresserbart RGB-bundkort) med understøttelse af E-ATX bundkort op til 280 mm i bredden samt lodret GPU-montering (riser-kabel og beslag sælges separat). Kølelayout: top 3x120 mm, bag 1x120 mm, bund 3x120 mm; toppen understøtter op til en 360 mm radiator Lagringsmuligheder: sidebeslag til 3x 2.5" SSD og bundbeslag til 2x 3.5" HDD eller 1x 3.5" + 2x 2.5" SSD Premium-konstruktion: stål C-frame, aluminiumpaneler og hærdet glasvindue Giver en fejlfri fremvisning af komponenter med skjult kabelføring og effektivt top-til-bund luftflow for køligere og renere systemdrift.

Produktspecifikationer

Mærke: Phanteks
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: PH-ES524XTG_DBK01
EAN: 0886523303688
Varenr.: 3416685
Gå til Shark Gaming DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Phanteks Evolv X2 - Black
1.299 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Phanteks Evolv X2 Midi-Tower, E-ATX, hærdet glas, D-RGB, sort
-1%1.329 kr
Før 1.339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Phanteks Evolv X2 Midi-Tower, E-ATX, hærdet glas, D-RGB, sort
-1%1.349 kr
Før 1.359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PHANTEKS Evolv X2 PC case Midi-Tower E-ATX Tempered Glass DRGB black
1.500,19 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.071,24 kr1.071,24 krKøb
2Komplett DK1.080 kr1.080 krKøb
3Proshop DK1.149 kr1.188 krKøb
4Shark Gaming DK1.299 kr1.299 krKøb
5Boligcenter DK1.329 kr1.329 krKøb
6Vivas DK1.349 kr1.588 krKøb
7Ultrashop1.500,19 kr1.500,19 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd i 182 dage. Laveste pris i perioden er 895,99 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 992 kr.

Den nuværende pris på 1.071,24 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 19% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Phanteks Evolv Series X2 - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - børstet sort - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.071,24 kr172,24 kr (19%)
1. jun. 2026899 kr172,24 kr (16%)
30. maj 20261.071,24 kr172,24 kr (19%)
23. maj 2026899 kr172,24 kr (16%)
22. maj 20261.071,24 kr35 kr (3%)
20. maj 20261.036,24 kr138,18 kr (15%)
18. maj 2026898,06 kr1,88 kr (0%)
17. maj 2026899,94 kr2,54 kr (0%)
16. maj 2026897,4 kr
15. maj 2026898,34 kr1,87 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret