Gå til hovedindhold

Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe

House DoctorLamperIndustriel designSpisestue og køkkenEAN: 5707644252646

House Doctor Volumen pendel lampe med industrielt design i sort jern og aluminium. Perfekt til spiseområdet med markant belysning og rå charme. Læs mere

Pris fra 2.899 krtil 4.500 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.601 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.750 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2899 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hoejgaardbrugskunst.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
HOUSE DOCTOR PENDEL VOLUMEN SORT - 54
-36%2.899 kr
Før 4.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Volumen Pendel Ø54 Sort House Doctor - Stue - Design - Metal
-30%3.163 kr
Før 4.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe
3.519 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
House Doctor - Pendel Lampe - Volumen - Sort - ø 54 Cm
3.799,95 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Lampe Volumen, sort
-10%4.050 kr
Før 4.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Lampe, Volumen, Sort
4.500 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hoejgaardbrugskunst.dk2.899 kr2.899 krKøb
2Lampemesteren DK3.163 kr3.163 krKøb
3Likehome.dk3.519 kr3.519 krKøb
4Gucca.dk3.799,95 kr3.799,95 krKøb
5Rikki Tikki Shop4.050 kr4.050 krKøb
6Bolig & Haven4.500 kr4.500 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Volumen Pendel Lampe Sort

House Doctor

House Doctor Volumen pendel lampe med industrielt design i sort jern og aluminium. Perfekt til spiseområdet med markant belysning og rå charme.

• pendel lampe
• loftslampe
• hængelampe
• spisebordlampe
• industriel lampe
• house doctor lampe
• sort lampe
• volumen
• Spisestue og køkken
• Industriel design

Beskrivelse

House Doctor Volumen er en markant pendel lampe med industrielt design, der kombinerer funktionalitet med karakterfuld æstetik. Lampen er fremstillet af robust jern og aluminium i en elegant sort finish, som giver den et råt og moderne udseende. Med en diameter på 54 cm og højde på 60 cm er den perfekt dimensioneret til at skabe fokuseret belysning over spisebordet eller køkkenøen. Det enkle, tidløse design gør den velegnet til mange indretningsstile - fra industriel og moderne til skandinavisk og boheme. Lampens markante størrelse og mørke farve skaber et visuelt anker i rummet, mens den spreder et varmt og indbydende lys. Volumen kan også placeres elegant i entré eller gang, hvor den byder gæster velkommen med sin karakterfulde tilstedeværelse. Med 2,6 meter ledning gives der fleksibilitet i ophængning.

Specifikationer

stil:Industriel
farve:Sort
vægt:5,7 kg
højde:60 cm
fatning:E27
garanti:2 år
ledning:2,6 meter
diameter:54 cm
materiale:Jern og aluminium
energiklasse:A++ til E

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken pære skal jeg bruge til lampen?

Volumen bruger E27 fatning og kan tage op til 60W pærer. Vi anbefaler LED pærer for energibesparelse og lang levetid.

Hvor høj skal lampen hænge over spisebordet?

Lampen bør hænge cirka 60-80 cm over bordpladen for optimal belysning uden at genere samtalen ved bordet.

Kan lampen bruges udendørs?

Nej, Volumen er designet til indendørs brug. Materialet og elektronikken er ikke beregnet til vejrpåvirkning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe

PriceData har fulgt prisen på Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.539,95 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 3.645 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.032 kr.

Den nuværende pris på 2.899 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Pendel lampe House Doctor Volumen Ø54 x H60 cm sort - industriel hængelampe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20262.899 kr149 kr (5%)
22. mar. 20262.750 kr504 kr (15%)
21. mar. 20263.254 kr504 kr (18%)
17. mar. 20262.750 kr504 kr (15%)
16. mar. 20263.254 kr504 kr (18%)
23. jan. 20262.750 kr895 kr (25%)
22. jan. 20263.645 kr126 kr (4%)
21. jan. 20263.519 kr769 kr (28%)
3. jan. 20262.750 kr210,05 kr (8%)
2. jan. 20262.539,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret