Gå til hovedindhold

Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas

House DoctorLamperIndustrielt designSpisestue og køkkenEAN: 5707644810136

House Doctor Boston pendel lampe med industrielt design og antik brun finish. Diffusor sikrer behageligt lys perfekt til spisestuen med 3m stofledning. Læs mere

Pris fra 1.794 krtil 3.000 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.206 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.650 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1794 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
House Doctor Boston pendel, Ø60 cm
-17%1.794 kr
Før 2.165 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas
-19%1.960 kr
Før 2.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Boston Pendel Ø60 Antik Brun House Doctor - Stue - Metal
-29%2.126 kr
Før 3.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hoejgaardbrugskunst.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
HOUSE DOCTOR LAMPE BOSTON ANTIK BRUN - 60
-17%2.500 kr
Før 3.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
House Doctor - Pendel Lampe - Boston - Antik Brun - ø 60 Cm
2.539,95 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Lampe, Boston, Antik brun
-10%2.700 kr
Før 3.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Lampe, Boston, Antik brun
3.000 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.794 kr1.794 krKøb
2Likehome.dk1.960 kr1.960 krKøb
3Lampemesteren DK2.126 kr2.126 krKøb
4Hoejgaardbrugskunst.dk2.500 kr2.500 krKøb
5Gucca.dk2.539,95 kr2.539,95 krKøb
6Rikki Tikki Shop2.700 kr2.700 krKøb
7Bolig & Haven3.000 kr3.000 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Boston Pendel Lampe

House Doctor

House Doctor Boston pendel lampe med industrielt design og antik brun finish. Diffusor sikrer behageligt lys perfekt til spisestuen med 3m stofledning.

• boston lampe
• pendel lampe
• house doctor lampe
• industriel lampe
• spisebords lampe
• loft lampe
• Spisestue og køkken
• Industrielt design

Beskrivelse

House Doctor Boston Pendel Lampe kombinerer industrielt design med elegant finish i antik brun. Denne runde pendellampe på 60 cm diameter er ideel over spisebordet og skaber en hyggelig atmosfære til middage og samvær. Designet balancerer klassiske former med moderne metalelementer og er udstyret med diffusor for behageligt, blændfrit lys. Den 3 meter lange stofledning giver fleksibilitet i placeringen. Lampen passer ind i enhver farvesammensætning og interiørstil, fra moderne til industriel indretning. Kræver G9 LED-pære som købes separat.

Specifikationer

farve:Antik brun
vægt:3,1 kg
højde:7 cm
fatning:G9
diameter:60 cm
ip_klasse:IP20
materiale:Jern, glas, stofledning
spænding:230V
ledningslængde:3 meter
maksimal_effekt:10W
anvendelsesområde:Indendørs

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken pære skal jeg bruge til Boston lampen?

Boston lampen bruger G9 LED-pære med maksimalt 10W. Pæren købes separat og findes hos de fleste elektronikforhandlere.

Hvor høj skal lampen hænge over spisebordet?

Vi anbefaler at hænge lampen 60-70 cm over bordpladen for optimal belysning og fri passage under lampen.

Er lampen egnet til køkkenbrug?

Ja, med IP20 klassificering er lampen perfekt til køkken og spisestue, men ikke til våde områder som badeværelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas

PriceData har fulgt prisen på Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.650 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 2.500 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.870 kr.

Den nuværende pris på 1.794 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Pendel lampe House Doctor Boston antik brun Ø60 x H7 cm jern og glas de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.794 kr166 kr (8%)
23. maj 20261.960 kr166 kr (9%)
7. maj 20261.794 kr144 kr (9%)
26. apr. 20261.650 kr10 kr (1%)
25. apr. 20261.660 kr50 kr (3%)
22. apr. 20261.710 kr84 kr (5%)
4. mar. 20261.794 kr104,05 kr (6%)
2. mar. 20261.689,95 kr104,05 kr (6%)
23. feb. 20261.794 kr25 kr (1%)
22. feb. 20261.819 kr25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret