Gå til hovedindhold

EL-Grossisten PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter)

EL-GrossistenVandforsyningEAN: 5708525424534
Pris fra 135,91 krtil 1.579 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.443,09 kr (91% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 92,54 kr 7. maj

Sammenlign priser på PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 135.91 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin SafeTech 90 mm PE100RC PN10 SDR17 rør, blå, 6 m, DK-VAND
135,91 kr
Til butik
Wavin SafeTech 90 mm PE100RC PN10 SDR17 rør, blå, 6 m, DK-VAND billede

Produktinformation

Wavin SafeTech 90 mm PE100RC PN10 SDR17 rør, blå, 6 m, DK-VAND

Produktspecifikationer

EAN: 5708525424534
Varenr.: 15843932406095
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin PE-rør 90 mm. PN10/SDR17. 6 mtr. Kapperør DK-VAND
161,25 kr
Til butik
Wavin PE-rør 90 mm. PN10/SDR17. 6 mtr. Kapperør DK-VAND billede

Produktinformation

PE SafeTech trykrør. Blå med hvide striber til drikkevand, max driftstryk 10 bar (PN10) Wavin PE SafeTech er et komplet rørsystem, der bygger videre på Wavins velkendte trykrør. PE SafeTech står for ''sikker teknologi i et sikkert materiale'' og er produc...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: vvs
EAN: 5708525424534
Varenr.: 071011090
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
90mm Blå Pe Safe Tech Pn 10 -
170 kr
Til butik
90mm Blå Pe Safe Tech Pn 10 - billede

Produktinformation

PE SafeTech trykrør. Blå med hvide striber til drikkevand, max driftstryk 10 bar (PN10) Wavin PE SafeTech er et komplet rørsystem, der bygger videre på Wavins velkendte trykrør. PE SafeTech står for ´´sikker teknologi i et sikkert materiale´´ og er produc...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 3
EAN: 5708525424534
Varenr.: 756906
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter)
1.579 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN135,91 kr135,91 krKøb
2vvsfittings.dk161,25 kr161,25 krKøb
3Elvvs.dk170 kr170 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.579 kr1.778 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter)

PriceData har fulgt prisen på PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter) i 171 dage. Laveste pris i perioden er 92,54 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.282 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 334 kr.

Den nuværende pris på 135,91 kr er 59% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for PE-rør 90mm PN10/SDR17 blå 6m - SDR17, Blå Kapperør DK-VAND, Wavin SafeTech - (6 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026135,91 kr25,34 kr (16%)
23. maj 2026161,25 kr25,34 kr (19%)
9. maj 2026135,91 kr43,37 kr (47%)
7. maj 202692,54 kr42,46 kr (31%)
6. maj 2026135 kr42,46 kr (46%)
23. apr. 202692,54 kr42,46 kr (31%)
22. apr. 2026135 kr42,46 kr (46%)
19. apr. 202692,54 kr42,46 kr (31%)
18. apr. 2026135 kr42,46 kr (46%)
15. apr. 202692,54 kr42,46 kr (31%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret